Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
02-12-2011
АВТОПРОБІГ “НА ЗАПЧАСТИНИ – ТІЛЬКИ МАШИНИ!” ІНФОРМУЄ, ПОПЕРЕДЖАЄ ТА ЗАСТЕРІГАЄ...
29 листопада в Закарпатті здійснено Національний автопробіг “На запчастини – тільки машини!”. Ця інформаційна акція відбулася в рамках Міжнародної кампанії “16 днів протидії гендерному насильству” та Міжнародного дня боротьби з рабством. Акція була спрямована на широке висвітлення кримінальної проблеми торгівлі людськими органами в Україні.

Правоохоронні органи, аналізуючи статистику 2010 року, виявили зростання кількості постраждалих від злочинних дій транснаціональних злочинних угрупувань, що торгують людьми з метою вилучення органів.

Два роки тому працівниками міліції Закарпатської області був також виявлений факт торгівлі людськими органами. Вербування, як правило, відбувається через особисті контакти або через рекламу в Інтернеті. Вербувальники вводять свої жертви в оману, переконуючи їх у тому, що подібні “комерційні” операції з трансплантації нирки є законними, навіть інколи підписують з ними “офіційні” договори.

Більшість постраждалих – це молоді люди, які опинилися в складних життєвих обставинах. Користуючись уразливим станом людей (безробіття, бідність, необізнаність, довірливість) злочинці пропонують великі суми грошей в обмін на власні органи. В результаті люди, як правило, не отримують обіцяних сум грошей, проте безповоротно втрачають своє здоров’я.

Щоби привернути увагу населення Закарпаття до проблеми торгівлі людськими органами в області і відбувся автопробіг під гаслом “На запчастини – тільки машини!”, який пройшов наступними містами Закарпаття: м.Ужгород, м.Мукачево, смт.Воловець, і був ініційований обласної жіночою організацією “Веста”. Цільовою аудиторією були в основному молоді люди (учні, студенти), викладачі, медики, а також пересічні громадяни. Інформаційні акції проводилися на центральних площах цих міст і супроводжувались роздачею всім учасникам тематичних листівок, буклетів, пам’яток та виступом студентів Ужгородського коледжу культури та мистецтв.

Партнерами в організації автопробігу виступили Закарпатська обласна державна адміністрація, міські та районні державні адміністрації, обласне управління у справах молоді та спорту, обласне управління освіти, центри соцслужб для сім’ї, дітей та молоді, управління з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА, обласне товариство Червоного Хреста, обласне управління охорони здоров’я та обласний Центр здоров’я.

Автопробіг закінчився на Торунському перевалі зустріччю та передачею естафети представникам Івано-Франківської області.