Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
15-11-2011
Всесвітній День діабету в Ужгороді відмітили виготовленням солодощів для дітей-діабетиків, скринінговими дослідженнями, концертом та лотерею
У неділю, напередодні Всесвітнього дня діабету, відомий Закарпатський кондитер Валентин Штефаньо провів «майстер – клас» для дітей хворих на цукровий діабет. Біля 20 дітей з цією недугою навчались готувати смачні (і безпечні для дітей-діабетиків!) оригінальні солодощі. Організатором і натхненником цього дійства стала мама дівчинки, яка хворіє на цукровий діабет – Олена Бутакова. Ця молода енергійна жінка об єднала ужгородських батьків, чиї діти мають «цукрівку», в організацію під назвою «Стевія».

Акція проводилась в рамках проекту «Світ очима дитини-діабетика» і своєрідним гаслом цього смачного кондитерсько-естетичного заходу був вислів «Не лишаймо дитину дитинства!» Адже цукровий діабет - це зміна способу життя і малеча обмежена у вживанні солодощів. «Сподіваюсь, що цей майстер-клас не мине даремно, а такі тортики приготовлені на фруктозі з' являться в наших супермаркетах», - завважила дитячий ендокринолог м. Ужгород Оксана ПЕРЕДРІЙ. Загалом, за словами обласного ендокринолога Ольги ОЛЕКСИК, в Закарпатській області на цукровий діабет хворіє понад 188 дітей. І щороку ця цифра невпинно зростає. Тільки цього річ виявлено 32 нових випадків цієї хвороби серед юних пацієнтів. Щодо кількості дорослих пацієнтів, то ця цифра становить біля 30,5 тисяч. Варто зазначити, що на діагностику та лікування (в тому числі на препарати інсуліну) цьгоріч в області виділено 15 мільйонів гривень. Все інсулінозалежні хворі 100 % забезпечені необхідними препаратами.

Також,14 листопада, в рамках відзначення Всесвітнього Дня діабету в Ужгороді було проведено скринінгові дослідження з метою визначення рівня цукру крові у населення та виявлення прихованих форм цукрового діабету. В шести найбільш людних точках міста були розгорнуті палатки в яких волонтери «Корпусу Миру» спільно з медичними сестрами Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака вимірювання рівень цукру крові. Також проблему цукрового діабету оговорювали в обласному Центрі здоров'я під час проведення навчально-освітнього семінару для діабетиків, на якому, окрім корисної інформації щодо можливих ускладнень діабету та шляхів їх уникнення десятки пацієнтів-діабетиків з усієї області мали можливість послухати музичні композиції джазового саксофоніста Віллі Паппа, поспілкуватися з гостем із США Сетом Фрітшем, який хворіє на діабет з 4-х річного віку та отримати під час розиграшу безкоштовної лотереї 35 глюкометри та численні подарунки.