Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
11-03-2020
Офіційно. ПРОТОКОЛ № 1 позапланового засідання регіональної комісії .Про запобігання виникненню на території області надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19)

                              ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РЕГІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО -ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

11 березня 2019 р.                                                                                м. Ужгород

 

ПРОТОКОЛ № 1

позапланового засідання регіональної комісії

Головував – в.о голови державної адміністрації, голова  регіональної комісії Олексій ГЕТМАНЕНКО             

Присутні    –  30 членів комісії (за окремим списком)

Запрошені  –  7  осіб (за окремим списком)

І. Про запобігання виникненню на території області надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19)

(Михайло РІВІС, Олексій ГЕТМАНЕНКО, Віктор БУРИШИН,
Василь КОШЕЛЯ, Єлизавета БІРОВ, Михайло ПОЛЯК, Вікторія ТИМЧИК,
Іван ГУЛЕДЗА, Роман ГУДАК, Володимир МАРКОВИЧ, Роман ШНІЦЕР)

 

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації
14.02.2020 № 89 в області утворено Тимчасову протиепідемічну комісію при обласній державній адміністрації.

Регіональний план на 2020 рік протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню в Закарпатській області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV затверджено в. о. голови облдержадміністрації 17 лютого 2020 року та доведено його до відповідальних виконавців.

Розширене (невідкладне) засідання Тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації під головуванням в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації проведено 25 лютого 2020 року за участі голови обласної ради та голови Державної прикордонної служби України. На зазначеному засіданні розглянуто стан готовності області до запобігання занесенню і поширенню коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) –
(далі – COVID-19) та визначено ряд превентивних заходів спрямованих на попередження її завезення і розповсюдження на території області через міжнародні пункти пропуску.

З метою вжиття додаткових заходів обласною державною адміністрацією організовано та 26 лютого 2020 року проведено засідання оперативного штабу регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з прийняттям необхідних рішень та визначенням відповідальних виконавців.

Для реагування на ситуацію видано спільний наказ департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та державної установи „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України” 11.02.2020 № 88-о/21-о „Про забезпечення виконання наказу МОЗ України 24.01.2020 № 185 „Про заходи з недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим в місті Ухань (провінція Хубей, Китай)” в Закарпатській області”, яким затверджено адаптовані до умов області Алгоритми дій лікарів закладів охорони здоров’я при зверненні особи,  яка відповідає визначенню випадку COVID-19, лікарів-епідеміологів при виявленні особи,  яка відповідає визначенню випадку COVID-19, лабораторного обстеження у вірусологічних лабораторіях осіб, що відповідають визначенню випадку COVID-19, та опитувальник за формою ВООЗ для проведення епідеміологічного розслідування випадків, що підлягають визначенню випадку COVID-19.

Для організації та проведення протиепідемічних заходів щодо COVID-19 на всіх міжнародних автомобільних контрольно-пропускних пунктах через державний кордон (далі - КПП), на базі територіальних філій державної установи „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України” створено 5 груп екстреного реагування. На кожній адміністративній території створено групи епідеміологічної розвідки для реагування на виявлення випадків COVID-19.

Заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням COVID-19, з урахуванням обговорення та завдань визначених за результатами засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10.03.2020 року, комісія вирішила:

1.   Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. З метою недопущення занесення і поширення COVID-19 ввести на території області з 12 березня 2020 року обмежувальні заходи:

2.1. призупинити з 12 березня по 03 квітня 2020 року навчання в вищих навчальних закладах, загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах, спортивних, музичних школах та інших навчальних закладах;

2.2. скасувати, перенести проведення масових, у тому числі спортивних, культурно-розважальних заходів, у яких заплановано участь значної кількості осіб;

2.3. обмежити (переглянути необхідність) проведення заходів (конференцій, семінарів, урочистостей, тощо) в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, територіальних органах центральних органів виконавчої влади із залученням значної кількості осіб;

2.4. призупинити роботу нічних клубів, дискотек, кінотеатрів, театрів, тощо;

2.5. обмежити відвідування громадянами масових спортивних заходів, що проводяться у закритих приміщеннях;

2.6. обмежити відвідування хворих у стаціонарних закладах охорони здоров'я та осіб, що перебувають у закладах сфери соціального захисту.

3. Рекомендувати мешканцям області, які повертаються із країн, де виявлено масові факти захворювання на COVID-19 утриматися протягом 14 днів від поїздок громадським транспортом, відвідування місць масового скупчення людей. При можливості прийняти рішення про самоізоляцію а у разі виявлення симптомів негайно звертатися за медичною допомогою.

4. Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

4.1. Забезпечити узагальнення інформації (розрахунків), яка надходить до облдержадміністрації щодо визначення потреби індивідуальних засобів захисту органів дихання та шкіри (масок медичних, рукавичок, тощо), для осіб, що залучатимуться для виконання робіт у разі загрози виникнення або виникнення COVID-19.

4.2. Уточнити план реагування спеціалізованої медичної служби цивільного захисту регіонального рівня на надзвичайні ситуації, у разі виникнення COVID-19 та подати його на затвердження голові облдержадміністрації.

4.3. Визначити суму коштів, необхідних для першочергового вжиття заходів, щодо запобігання занесенню і поширенню COVID-19.

4.4. Підготувати та затвердити перспективні плани перепрофілювання закладів охорони здоров’я у разі масового надходження хворих на COVID-19.

4.5. Провести перевірку всіх закладів, визначених на території області для тимчасової обсервації громадян із явними ознаками підозри на СОVID-19.

4.6. Зведену інформацію щодо виконання пунктів 4.1 і 4.3 подати до департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації та департаменту фінансів облдержадміністрації.

4.7. Підготувати та подати на ім’я голови облдержадміністрації звернення та документи передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 415 „Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету” (зі змінами), разом із заходами із запобігання виникненню на території області надзвичайної ситуації, пов’язаної із занесенням і поширенням COVID-19.

 

Термін: невідкладно

4.8. Забезпечити контроль за станом виконання заходів, визначених Регіональним планом на 2020 рік протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню в Закарпатській області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV та протокольними рішеннями за результатами засідань тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації.

 

Термін: постійно

 

5. Департаментам облдержадміністрації: охорони здоров’я, соціального захисту населення, службі у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам:

5.1. Вжити заходів щодо обмеження відвідування хворих у стаціонарних закладах охорони здоров'я та осіб, що перебувають у закладах сфери соціального захисту.

 

Термін: невідкладно

 

6. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаним територіальним громадам:

6.1. Провести засідання місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на яких розглянути питання щодо недопущення занесення і поширення COVID-19, з прийняттям необхідних рішень.

6.2. На вищезазначених засіданнях розглянути реальний стан готовності медичних закладів та визначених закладів обсервації до прийому людей, забезпеченість медичного персоналу та осіб, що залучаються до виконання заходів із  недопущення занесення і поширення COVID-19, засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими речовинами.

6.3. Провести у кожному медичному закладі, а також закладах визначених для обсервації людей, навчання, тренування щодо готовності персоналу до дій при госпіталізації (прийому) осіб з ознаками COVID-19.

6.4. Забезпечити проведення превентивних заходів дотримання санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції у місцях масового скупчення людей (вокзали, аеропорти, кінотеатри, супермаркети, заклади громадського харчування та громадського транспорту).

6.5. Забезпечити виділення коштів місцевих бюджетів для:

придбання засобів дезінфекції та засобів індивідуального захисту особам, що залучатимуться для виконання робіт у разі загрози виникнення або виникнення COVID-19;

забезпечення належної роботи закладів, визначених для тимчасової обсервації громадян із явними ознаками підозри на СОVID-19.

 

 

Термін: невідкладно

6.6. Забезпечити моніторинг закладів торгівлі щодо наявного обсягу витратних матеріалів для особистої гігієни (серветки, дозатори з рідким милом, спиртовмісні антисептики) з метою недопущення їх дефіциту.

 

 

Термін: постійно

 

7. Управлінню ДСНС України у Закарпатській області:

7.1. Перевірити стан готовності підрозділів радіаційно-хімічного та біологічного захисту до проведення заходів з дезінфекції транспортних засобів, приміщень та окремих територій.

 

 

Термін: невідкладно

 

8. Мукачівському та Чопському прикордонним загонам:

8.1. Звернути увагу на обов’язковість проведення температурного скринінгу громадян, що перетинають державний кордон на всіх контрольно-пропускних пунктах області.

 

 

Термін: постійно

9. Підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності:

9.1. Забезпечити наявність на робочих місцях, виробничих приміщеннях миючих та дезінфікуючих засобів з метою дотримання працівниками санітарно-гігієнічних вимог та забезпечення проведення режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції.

 

 

Термін: постійно

 

10. Комунальній установі „Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської обласної ради, райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам:

10.1. Забезпечити проведення в адміністративних будівлях превентивних заходів дотримання санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції.

10.2. Забезпечити наявність в санвузлах адміністративних будівель миючих та дезінфікуючих засобів з метою дотримання працівниками та відвідувачами санітарно-гігієнічних вимог.

 

 

Термін: постійно

 

11. Департаментам облдержадміністрації: фінансів, економічного розвитку і торгівлі, охорони здоров’я, управлінню з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами:

11.1. Підготувати і подати узгоджені пропозиції на обласну раду щодо виділення коштів з обласного бюджету для вжиття заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з занесенням і поширенням COVID-19.

 

Термін: невідкладно

12. Департаментам облдержадміністрації: економічного розвитку і торгівлі, фінансів, охорони здоров’я, управлінню з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами:

12.1. Підготувати проект розпорядження голови облдержадміністрації про виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету для вжиття невідкладних заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з занесенням і поширенням COVID-19.

 

Термін: невідкладно

 

13. Департаментам облдержадміністрації: інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, охорони здоров’я, державній установі „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України”, головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, райдержадміністраціям та міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування:

13.1. Забезпечити проведення серед населення області роз’яснювальної роботи щодо необхідності дотримання санітарно-гігієнічних вимог з метою зниження імовірності поширення COVID-19 та правил (порядку) поведінки при загрозі, виникненні, зараженні COVID-19.

 

 

Термін: постійно

 

14. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам спільно з органами місцевого самоврядування, об’єднаним територіальним громадам, головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області, головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, державній установі „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України”, департаментам облдержадміністрації: охорони здоров’я; освіти і науки; культури; соціального захисту населення; інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства; екології, управлінню молоді та спорту облдержадміністрації, службі у справах дітей облдержадміністрації, управлінню Укртрансбезпеки у Закарпатській області:

14.1. Забезпечити доведення вищенаведених рішень комісії до підприємств, установ та організацій області незалежно від форм власності та підпорядкування.

 

Термін: невідкладно

15. Головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області, управлінню патрульної поліції в Закарпатській області, військовій частині 3002 Національної гвардії України, головному управлінню Держпродспоживслужби в Закарпатській області:

15.1. Забезпечити силами підпорядкованих підрозділів контроль за виконанням пунктів 2.4 та 2.5. даного рішення комісії.

 

 

Термін: упродовж дії обмежувальних заходів

 16. Контроль за виконанням рішення регіональної комісії з даного питання покласти на департамент охорони здоров’я облдержадміністрації (Єлизавета БІРОВ).

 

ІІ. Про затвердження Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Закарпатської області

         (Роман ЗАЯЦЬ)

 

У відповідності до наказу МНС України від 24.09.2007 № 659, встановлено єдині вимоги до паспортизації територій за ризиком виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру для оцінки поточного і прогнозованого стану техногенної та природної безпеки регіонів і оперативного використання органами управління з питань цивільного захисту під час планування заходів цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації.

Паспортизація передбачає складення і ведення паспортів ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в електронній та паперовій формах.

Паспорт ризику є документом визначеної форми, який містить структуровані дані про Закарпатську область. Електронна форма паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Закарпатської області – автоматизована довідково-інформаційна система, призначена для пошуку та аналізу інформації, що міститься у паспорті.

Заслухавши інформацію доповідача з питання порядку денного, з метою удосконалення паспортизації територій щодо ризиків виникнення на них надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, комісія вирішила:

1. Затвердити Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Закарпатської області, що додається.

2. Управлінню ДСНС України у Закарпатській області:

2.1. Продовжити роботу щодо щорічного уточнення Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Закарпатської області.

 

Термін: постійно

2.2. Забезпечити висвітлення та систематичне оновлення (коригування) Паспорту на відомчій Web-сторінці управління ДСНС України у Закарпатській області.

 

Термін: постійно

2.3. Забезпечити надання зацікавленим установам та організаціям області розширену інформацію з питань, які висвітлюються у Паспорті ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Закарпатської області.

 

Термін: постійно

3. Контроль за виконанням рішення регіональної комісії з даного питання покласти на управління ДСНС України у Закарпатській області
(Романа ГУДАКА).

 

ІІІ. Про затвердження Орієнтовного плану роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2020 рік

(Віктор БУРИШИН)

 

Заслухавши інформацію доповідача з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

1.   Інформацію виступаючого з питання порядку денного взяти до уваги.

2.   Затвердити Орієнтовний план роботи регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2020 рік, що додається.

3.   Відповідальним виконавцям, визначених планом, забезпечити своєчасну підготовку та надання до управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації аналітичних матеріалів і пропозицій у проект рішення регіональної комісії, разом із кандидатурами доповідачів із керівного складу установи (організації).

 

 

 

Термін: до 20 числа попереднього місяця від дати розгляду питання

4. Контроль за виконанням рішення регіональної комісії з даного питання покласти на управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації (Віктора БУРИШИНА).  

 

В. о. голови державної адміністрації,

голова регіональної комісії                                        Олексій ГЕТМАНЕНКО

 

 

 

 

 

Відповідальний секретар регіональної

комісії, головний спеціаліст управління

з питань оборонної роботи, цивільного

захисту та взаємодії з правоохоронними

органами облдержадміністрації                                                   Ганна ПОНЦ