Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
07-12-2019
Сформована стратегія реалізації медреформи 2020

    Сформована стратегія роботи із закладами охорони здоров‘я в рамках реалізації ПМГ-2020.      Контрактування з НСЗУ на 2020 рік для закладів первинки та аптечних закладів розпочнеться з другої половини грудня 2019 року. Для закладів спеціалізованої допомоги - з 3 лютого 2020 року. До 15 січня 2020 року в усіх областях мають бути утворені госпітальні ради.  
    Про це йшлося 6 грудня на нараді у Міністерстві охорони здоров‘я. На зустрічі за участю міністра охорони здоров‘я Зоряни Скалецької, в.о. голови Національної служби здоров'я України Оксани Мовчан, керівників департаментів МОЗ, НСЗУ та керівників обласних департаментів охорони здоров'я обговорена стратегія роботи із закладами охорони здоров‘я в рамках реалізації Програми медичних гарантій 2020. Закарпатську область на нараді представляла директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров.  Як розповіла Є.Біров, під час наради була змодельована фінансова спроможність медичних закладів кожного регіону. Вказано на заклади, які мають високий ризик отримати кошти в неповному обсязі: це шкірвендиспансери, наркодиспансери, стоматполіклініки, поліклінічні відділення, госпіталі ветеранів війни, психіатричні відділення тощо. Для того, щоб зменшити ризики недофінансування згаданим закладам потрібно інтенсивно працювати в підготовчий період.  Адже якісно надати послугу- це тільки одна частина роботи. Потрібно ще своєчасно, в повному обсязі і правильно подати цю послугу в НСЗУ. Для цього необхідно забезпечити інформаційну мережу – у кожного лікаря має бути комп’ютер, а заклад -  підключений до медичної інформаційної системи та мати укладений договір з НСЗУ. Суттєве значення має й те, як буде проводитися медичне кодування послуги. Триває реєстрація на безкоштовні он-лайн курси з навчання клінічному кодування в українській системі ДСГ ( https://drg.academy.nszu.gov.ua/).  

Оксана Мовчан, виконуюча обов’язки голови Національної служби здоров’я України:
“Трансформація фінансування системи охорони здоров’я триває і вона незворотня. У 2020 році в Україні у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. Але те, наскільки швидко увійдуть у реформу та надаватимуть якісні послуги пацієнтам спеціалізовані заклади у певному регіоні - залежить від місцевої влади.

У Програмі медичних гарантій-2020 визначено пріоритетні напрями, за які спеціалізовані заклади отримуватимуть від НСЗУ підвищений тариф. Але для цього лікарні мають відповідати чітким вимогам. Завдання місцевої влади, зокрема, ДОЗів, визначити ті послуги, які потрібні громаді, та вкладати кошти саме у такі заклади, як можуть їх надати. Зробити такі лікарні привабливими і для пацієнтів, і для медиків”.

Представники обласних ДОЗів ознайомились з дорожньою картою подальших процесів трансформації фінансування системи охорони здоров’я у 2020 році. Зокрема, йшлося про терміни контрактування закладів первинної та спеціалізованої допомоги та укладання договорів на реімбурсацію лікарських засобів у 2020 році.

Під час другої частини зустрічі представники НСЗУ надали консультації кожному з представників ДОЗ стосовно прогнозованого розподілу коштів із центрального бюджету безпосередньо для конкретної області та потрібних кроків щодо підготовки спеціалізованих закладів до укладання договору з НСЗУ.

Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2 кварталу 2020 року не передбачено. Щоб отримувати державні кошти, всі ці заклади повинні підписати договір з Національною службою здоров’я України. А для цього лікарні повинні бути автономізованими, комп'ютеризованими та підключеними до ЕСОЗ. Місцева влада повинна сприяти цьому, щоб сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я регіону”, - сказав директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський