Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
31-10-2019
"Спалах дифтерії локалізовно. Щеплені мають бути всі!"- в.о. директора департаменту охорони здоров'я Є.Біров

        Сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації відбулася нарада за участі заступника голови Закарпатської ОДА Ольги Травіної , в.о. директора департаменту охорони здоров’я Єлизавети Біров, заступника головного лікаря обласної дитячої лікарні Михайла Радя, лікарів-інфекціоністів та епідеміологів, керівників районних та міських відділів охорони здоров’я, головних лікарів Центрів ПМСД та інших представників медичної спільноти краю. Обговорювався та детально аналізувався спалах  дифтерії в Ужгороді  та загальний стан епідемічної ситуації в області. Зокрема й йшлося і про стан виконання профілактичних щеплень  серед населення області та про забезпеченость  регіону імунобіологічними препаратами.

    У своїй доповіді виконуюча обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Єлизавета  Біров, підкреслила, що  стан захворюваності в області на дифтерію знаходиться під пильнию увагою та контролем як Міністерства охорони здоров’я, так і обласної державної адміністрації та департаменту охорони здоров’я. Зараз в обласній інфекційній лікарні  проходять курс лікування 15 хворих з цією недугою.  За останній тиждень нових випадків захворювань на дифтерію не зафіксовано. І хоча спалах локалізовано, однак, заспокоювати не варто. Єлизавета Біров відзначила надзвичайно активну роботу медичних установ Ужгорода, де щодня вакцинується біля 2 тисяч людей.

 «Зараз головне завдання, аби ця робота активізувалася  у всіх районах області. Основний наш мессидж – всі мають бути щепленими»,  - підкреслила очільниця медичної галузі краю.

   Про стан вакцинації населення області, чітку та швидку взаємодію лікувальних закладів та обласного лабораторного Центру детально розповіла  обласний позаштатний спеціаліст  ДОЗ зі спеціальності «Епідеміологія» Вікторія Тимчик, зауваживши, що  на рівні держави вже зафіксовано 21 випадок дифтерії. Фахівець зосередила увагу  присутніх на важливості  оперативного інформування (двічі на день!) про ситуацію із хворими та новими діагностованими випадками, навіть коли діагноз ще не підтверджено. Вікторія Тимчик наголосила, що вакцин в області достатньо. Головне - правильно ними скористатися. Причому йдеться про щеплення не тільки від дифтерії, але й від інших інфекційних хвороб.  

 Виконання плану профілактичних щеплень серед дитячого населення та загальне дотримання календаря щеплень, проаналізував обласний позаштатний спеціаліст ДОЗ зі спеціальності «Педіатрія» Михайло Радь. Він звернув увагу присутніх на недостатній рівень проведення вакцинації в організованих дитячих колективах.  Також лікар зауважив на необхідності проводити більш ефективну роз’яснювальну роботу з дорослим населенням області щодо необхідності .

«Станом на 1 жовтня  для проведення рутинної (планової) імунізації Закарпаття   отримала 245 142 доз імунобіологічних препаратів, що складає 123% від реальної  потреби регіону на 2019 рік, - зазначив Михайло Радь.  Однак, відсоток виконання річного обсягу профілактичних щеплень серед населення області виконано тільки на 49%, в т.ч. план вакцинації - на 46%, план ревакцинації – на 53%. Найкраща ситуація в  Ужгороді та Мукачево, де виконання загального плану рутинної імунізації на рівні 70-80%.  А в  Хустському, Свалявському, Великоберезнянському районах та м.Чоп аналогічний показник перебуває в межах 30-40%. Щодо виконання  плану вакцинації, то більшість регіонів області (11 із 16) не досягнула навіть 50%  охоплення», - резюмував Михайло Радь.  

   Про  організацію обстеження та щеплення студентів УжНУ  повідомила головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги  Тетяна Козак.: «На сьогоднішній день у нас вакциновано понад 10 тисяч людей. Нікому не відмовлено, хоча це дуже велике навантаження, тому і приватні медичні структури не мають бути осторонь цієї роботи».