Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
21-10-2019
В Ужгороді вперше за останні 9 років діагностовано дифтерію

В Закарпатті у студента 5-го курсу медичного факультету Ужгородського національного університету діагностували дифтерію. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної державної адміністрації Єлизавета Біров. За її словами, до Закарпатської обласної інфекційної лікарні студент поступив 17 жовтня. «При обстеженні у цього пацієнта були висіяні бактерії дифтерії, нетоксичний штам. Хворий скаржився на підвищення температури, біль у горлі та м'язах », - розповіла Єлизавета Біров.

Лікар-епідеміолог державної установи «Закарпатський обласний лабораторний Центр МОЗ України» Любов Данич повідомила, що, зі слів студента, він захворів 8 жовтня, а звернувся до закладу охорони здоров'я 11 жовтня. Лікарі медустанови наполягли на ретельному обстеженні, були взяті бакпосіви, результати яких надійшли 17 жовтня. Того ж дня хворий госпіталізований. А наступного дня, після комісійного обстеження, діагноз остаточно підтверджено.

Директор КНП "Обласна клінічна інфекційна лікарня" Михайло Поляк повідомив, що зараз стан пацієнта задовільний. Його проконсультували всі фахівці - ЛОР, кардіолог, невролог - патологічних змін не виявлено.

Станом на 21 жовтня медики обстежили викладачів УжНУ, 121 студента та двох контактних осіб, що проживали разом із хворим. У 44 осіб взято матеріали для проведення лабораторного дослідження.

Останній раз випадки дифтерії в області фіксувалися в 2011 році.

В цілому по Україні дифтерію виявляють щорічно. З початку цього року вже виявлено два випадки - в Луганській і Хмельницькій областях. У минулому році було зафіксовано 10 випадків, серед них три - у дітей.
Прохання до всіх мешканців області: відслідкуйте, чи мала щеплення ваша дитина і зробіть його БЕЗКОШТОВНО собі та своїм близьким у ваших амбулаторіях.
Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП. Також є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП і вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену АДП-М, яку застосовують для дорослих.