Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
25-10-2019
Щодо ситуації із захворюваністю на дифтерію в Ужгороді на 25 жовтня

Як повідомив в.о. директора КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради Маріан Мальчицький 17 жовтня до Обласної клінічної інфекційної лікарні було госпіталізовано студента УжНУ. Після консилярного огляду був виставлений діагноз: Дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перебіг.

22 жовтня госпіталізовано ще двох студентів, які контактували із хворим. Після огляду консилярно встановлений діагноз: Дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перебіг.

Після обстеження студентів, які контактували із захворілими, (121 особу було оглянуто, бактеріологічно обстежено 44 осіб) виявлено 12 хворих на дифтерію. Всі виявлені хворі госпіталізовані до обласної клінічної інфекційної лікарні з діагнозом: Дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перебіг.

Станом на 25.10.2019 стан госпіталізованих хворих легкої степені важкості. Чотирьом хворим по показах було введено дифтерійний антитоксин (всього 8 флаконів, які були наявні в області).

У зв’язку із ситуацією на захворювання дифтерією, яка склалася на сьогодні у місті, 24 жовтня відбулося засідання міської протиепідемічної комісії, на якому заслухали інформацію про епідситуацію із захворюваннями на дифтерію у місті, затвердили протиепідемічні заходи та план профілактичних заходів в осередку дифтерії з метою недопущення ускладнень епідситуації з дифтерії у місті.

Довідково

Дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлянні чи диханні, заразитись нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари, та інші речі, яких торкався носій.

Трапляються випадки, коли збудник дифтерії проникає в організм через слизову ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.

До речі, носіями дифтерійної палички можуть бути люди, які не мають симптомів захворювання, але в носоглотці у них живуть, розмножуються і виділяються з кашлем і чханням небезпечні мікроорганізми.

   Різновиди дифтерії

Враховуючи місця ураження дифтерійною інфекцією, виокремлюють такі форми захворювання:

  1. Дифтерія ротоглотки (мигдалин);
  2. Дифтерія дихальних шляхів (гортані, трахеї, бронхів);
  3. Дифтерія носа;
  4. Дифтерія очей;
  5. Дифтерія статевих органів;
  6. Дифтерія шкіри;

Три останні форми трапляються вкрай рідко. А от найпоширенішою є форма дифтерії мигдалин.

Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах чи інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт з’являється знову

Також при дифтерії з'являється специфічний солодкуватий запах з рота. Через деякий час уражене місце може набрякати.

Небезпечною є не лише сама дифтерія, але й ускладнення, які вона може викликати. Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ураження центральної нервової системи (параліч дихальних м'язів: шиї, голосових зв'язок і піднебіння), нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

    Хворих навіть з підозрою на дифтерію одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар. Основним методом лікування є введення пацієнту антитоксичної протидифтерійної сироватки.

    Паралельно з цим проводиться дезінтоксикаційна терапія, хворому також вводять курс антибактеріальних препаратів, зокрема антибіотиків.

    Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. З’ясуйте, коли і які щеплення ви робили: від дифтерії і правця ви мали отримати 6 доз вакцини у дитинстві відповідно до Календаря щеплень, у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років.

     В Ужгороді безкоштовно вакцинуватися можна у свого сімейного лікаря в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, вакцини у місті достатньо.

     P.S. При появі  болі у горлі, загального погіршення самопочуття, підвищення температури, не займайтесь самолікуванням, негайно зверніться до лікаря.