Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
18-03-2019
На Закарпатті кожна третя дитина з діагнозом туберкульоз, має стійку до антибіотиків форму хвороби

     «За минулий рік в області на туберкульоз захворіло 28 дітей. Причому, у третини з них - виявлено хіміорезистентну форму захворювання. Із 19 дітей до 14 років – семеро не вакциновані БЦЖ (щеплення , яке дитина отримує в пологовому будинку на 3-5 добу життя)», – розповіла обласний дитячий фтизіатр Катерина Дебрецені.
    Щеплення, правильне харчування, повноцінний сон і здоровий спосіб життя є єдиними ефективними методами профілактики туберкульозу.  Зі спорами туберкульозу ми контактуємо щодня - в поліклініках, магазинах, бібліотеках і в громадському транспорті. Уберегтися від них практично неможливо.
     Саме тому надзвичайно важливо, щоб батьки звертали увагу на симптоми, які можуть вказувати на початок небезпечної хвороби: 
• постійна слабкість,
• кашель,
• втрата ваги без причини,
• дратівливість,
• проблеми з пам'яттю й увагою,
• підвищення температури тіла,
• збільшення лімфатичних вузлів,
• позитивні туберкулінові проби.
Після виявлення частини з цих симптомів, треба обов’язково звернутися до лікаря.
Одним з найінформативніших методів діагностики хвороби є проба Манту. Вона дозволяє дослідити характер імунітету до туберкульозної інфекції і виявити хворобу у дитини на самому початку. 
Нагадуємо: вакцина БЦЖ є в усіх пологових будинках області! 


У 2018 році 12 683 дітей вакциновано БЦЖ при народженні (96,9% від народжених).

Пробу Манту проведено у 312 (2,1 %) дітей до 1 року;
3142 (6,2%) дітей віком 1-3р.
85 576 (51,8%) дітей віком 4-14 років включно.
Фактично, тільки кожна друга дитина пройшла діагностичне обстеження пробою Манту.
 

Довідково:

Проба Манту за правилами ставиться дитині щороку, починаючи з однорічного віку і до повноліття. Важливо оцінювати реакцію в динаміці. Якщо папула збільшується більш, ніж на 6 мм в порівнянні з попереднім роком, або реакція Манту не згасає, а зберігається дуже великою (до 15-16 мм) до віку 7 років, то найчастіше це є ознаками так званого віражу туберкулінових проб або первинного інфікування. Це не вказує на те, що дитина захворіла на туберкульоз, але свідчить, що вона могла зустрітися з мікобактерією протягом минулого року. Тобто, дитину обов'язково потрібно скерувати на консультацію до лікаря-фтизіатра для додаткового обстеження. Звертаємо увагу батьків - не відмовляйтесь від походу до фтизіатра, адже саме він з'ясує, з чим пов'язаний віраж, і, за потреби, призначить профілактичне лікування.