Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
09-02-2019
На грип та ГРВІ на Закарпатті стали більше хворіти дорослі

     За минулий тиждень (01.02 – 08.02.2019) із симптомами гострої респіраторної інфекції до закладів охорони здоров'я області звернулося 7 961 особа, показник захворюваності становить 632 на 100 тис. населення та перевищує визначений епідемічний поріг на 16%. Реєструється зменшення  кількості звернень у порівнянні з попереднім тижнем на 4% (на 320  випадків).

Як повідомила  завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, введення обмежувальних протиепідемічних заходів у дитячих навчально-виховних закладах  області сприяло зменшенню кількості  ГРІ серед дітей на 12%. А от кількість хворих серед дорослих, навпаки - збільшилися на 12% (в основному за рахунок вікової групи 30-64 років).

    Загалом,  за медичною допомогою звернулись  4 675 дітей віком до 17 років (58% від усіх захворілих) та 3 286 дорослих (42%).

Залишається високим відсоток звернення за медичною допомогою дітей у Мукачівському та Виноградівському районах (70% захворілих), більше хворіли дорослі у м.Мукачеві та Перечинському районі (більше 50% звернень).

            З приводу респіраторних інфекцій госпіталізовано  255 осіб (3% захворілих). Швидкими тестами підтверджений діагноз грипу А  у 21 хворого, в т.ч  8 у дітей та 13 у дорослих (14 - у м.Ужгород, 3 - в Ужгородському, 2 - у Берегівському, по 1 випадку у м.Мукачеві та Мукачівському районі).

            На більшості  адмінтериторій кількість хворих у порівнянні з минулим тижнем зменшилася, однак у Виноградівському, Іршавському Хустському районах  та м.Мукачеві спостерігається збільшення кількості випадків.

            Перевищені епідпороги  у Воловецькому, Тячівському, Міжгірському, Іршавському, Ужгородському, Великоберезнянському, Виноградівському районах та м.Ужгород. Також  досягнуті порогові значення у м.Мукачеві.

            З 11 лютого розпочато навчання у закладах освіти Тячівського, Іршавського, Березнянського, Міжгірського районів, м.Хуст, частково у навчальних закладах Волівецького району.

            Обмежувальні протиепідемічні заходи продовжено в Ужгороді, Ужгородському,  Мукачівському, Виноградівському, Берегівському та Рахівському районах.