Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
12-10-2018
Анонс. Навчання невідкладної допомоги згідно рекомендацій Європейської Ради Реанімації

У понеділок, 15 жовтня, о 10.00  в клубі Закарпатської обласної лікарні ім. А.Новака відбудеться брифінг з показовими виступами та демонстрацією основних моментів практичних навчань «Золота година для пацієнта», які проходили в Ужгороді за сприяння та підтримки міністерства Закордонних справ Угорщини.

 Учасники брифінгу:

Ласло Куті-  перший заступник генерального консула  Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород

Ласло Адані – директор департаменту міжнародної допомоги та медичної служби Мальтійського Ордену Угорщини

Томаш Білинець- директор Закарпатського територіального Центру екстреної медичної допомоги 

Довідково:

    Одразу після брифінгу розпочне свою роботу професійна конференція на тему «Підготовка населення та медичного персоналу в наданні невідкладної допомоги населенню по рекомендаціям Європейської Ради Реанімації (ERC)»

    Вже понад 100 закарпатців  (лікарі, вчителі, студенти)  в рамках перших трьох днів навчань опанували методику надання невідкладної допомоги населенню, згідно рекомендацій Європейської Ради Реанімації (ERC. ). Також було підготовлено 12 фахових інструкторів, які викладатимуть цю методику населенню області.      

     При раптовій зупинці кровообігу, людина має шанс на виживання, якщо у перші  5 хвилин хтось почне надавати професійну невідкладну допомогу.

     В Угорщині навичками надання такої допомоги володіють близько 80-85 % населення.  Автоматичні зовнішні дефібрилятори знаходяться у великих торгівельних центрах та інших місцях масового скупчення людей.

    Навчити якомога більше населення України надавати домедичну допомогу,  серцево-легеневу реанімацію та володіти автоматичним зовнішнім дефібрилятором -  основна мета співпраці угорських та українських медиків.