Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
11-09-2018
Дайджест №10

У новому номері національної медичної стіннівки розповідаємо про те, як закладам первинної медичної допомоги планувати доходи і витрати в умовах нової моделі фінансування, відповідаємо на поширені питання про зміни в охороні здоров’я, а керівники медзакладів діляться, як витрачатимуть кошти, отримані від Нацслужби здоров’я.

 У новому номері стіннівки інформація про майбутні зміни в оплаті медичних інформаційних систем і відповіді на поширені запитання щодо фінансування в умовах трансформації системи охорони здоров’я. Закликаємо фахівців надсилати запитання на адресу digest.moz@gmail.com. Відповіді на них ви зможете прочитати в наступних числах Дайджесту.

«Тепер система працює за новими правилами. Умовою входження закладу охорони здоров’я у програму державних гарантій медичного обслуговування населення та підписання договору з Національною службою є автономізація закладу. Бюджетні установи перетворюються на підприємства. А підприємства не утримуються, а отримують дохід за виконаний обсяг роботи, тобто заробляють. Головний лікар здобув автономію, а отже — значно більше повноважень та відповідальності. Нова система потребує нових компетенцій. Ані вказівок, ані чітких інструкцій більше не буде», — наголосив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.