Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
20-07-2018
Хуст – перший районний центр України, де роблять коронарографію

Майже два десятки ангіографічних обстежень зроблено на новому обладнанні, що запрацювало днями в Хустській районній лікарні. За словами завідувача відділення інтервенційної кардіології  Юрія Блищака, медики закладу пройшли навчання в найкращих клініках України. Лікар відзначає  відмінну якість зображення, точність позиціонування, знижену дозу рентген-навантаження,  зручність та швидкість роботи нового обладнання.

    Коронарографія рентгенконтрастний метод дослідження судин серця та «золотий стандарт» діагностики ішемічної хвороби серця. Він дозволяє визначити місце, ступінь і довжину пошкодження коронарних артерій. За результатами коронарографії, залежно від оцінки ступеню пошкодження, лікар визначає метод відновлення кровопостачання серцевого м’яза: медикаментозний, стентування або шунтування.

    Як зауважив Юрій Блищак, до Хуста оптимально транспортувати хворих із Рахівщини, Тячівщини та власне самої Хустщини – райцентр розташований у межах 100 км від них. Це дозволяє своєчасно (в рамках терапевтичного вікна) доставляти пацієнтів з гострим інфарктом міокарду до медичного закладу, де буде проведено відновлення кровотоку у судинах за допомоги встановлення стенту – спеціального пристрою, який розширяє і підтримує вражену судину у розкритому стані.  Найближчими днями очікується поставка повної лінійки стентів і нове відділення лікарні запрацює на повну потужність.

Нагадаємо, що закупівля сучасного обладнання «Ангіографічний апарат зі стандартними функціями Artis One» для Хустської районної лікарні відбувалася в рамках реалізації субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Мета проекту – підвищення своєчасності та якості надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними хворобами. В рамках проекту проводиться низка робіт та заходів які охоплюють всі рівні: від первинної ланки та екстреної медичної допомоги до другого та третього рівня.

Довідково:

Процедура коронарної ангіографії є малотравматичною і проводиться під місцевою анестезією. Під час всіх маніпуляцій пацієнт перебуває у свідомості. Після знеболювання спеціальний катетер вводять через стегневу або плечову артерію у просвіт коронарних судин. Лікар коригує рух катетера і акуратно досягає таким чином судин серця. За допомоги катетера в кров виділяється рентгенконтрастна речовина, яка розноситься кровотоком по коронарних судинах. Завдяки цьому їх стан можна побачити і оцінити на спеціальному приладі - ангіографі. Зображення виводиться на екран, а також зберігається на цифровому носії в комп’ютері. Контрастна речовина відображається на знімках у вигляді тіней, які передають форму просвіту судин і дозволяють оцінити наявність в них ділянок звуження або ділянок, в які кров не надходить взагалі.  Закупорки просвіту судин  називають «оклюзія». Після проведення ангіографії лікар визначає подальшу тактику лікування пацієнта.  Виявлення оклюзії є прямим показом для проведення невідкладного оперативного або малоінвазивного лікування ішемічної хвороби серця.