Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
28-06-2018
Світовий банк та МОЗ розповіли про майбутнє проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”

26 червня в Американській торговельній палаті керівники Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Міністерства охорони здоров’я презентували спільний інвестиційний проект і запросили до участі в майбутніх тендерах бізнес.

У бізнес-форумі взяли участь представники Групи консультаційної підтримки проекту і Груп управління субпроектом у восьми областях, які беруть участь у проекті “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”: Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Вінницької, Волинської, Львівської, Закарпатської і Запорізької. Закарпаття було представлено директором департменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимиром Марковичем та консультант управління субпроектом Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області» Ганною Романко. 

“Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" – другий за розмірами в Європі проект Світового банку у сфері охорони здоров’я. Зараз ми проводимо реструктуризацію проекту, і невикористані регіонами кошти будуть перенаправлені у державний бюджет — на реалізацію реформ, зокрема на підтримку новоствореної Національної служби здоров’я України, розвиток електронної системи охорони здоров’я і розвиток екстреної медичної допомоги. Нам вдалося розв’язати низку проблем, які раніше не давали можливість компаніям брати участь у тендерах. Зокрема, ми спростили багато процедур, працюємо чисто, прозоро і без натяків на корупцію. Нам хотілося б пришвидшити темп, залучивши бізнес, щоб за два роки завершити цей проект з високими показниками і почати переговори з нашими колегами зі Світового банку про наступні проекти для України”, – зазначив на бізнес-форумі заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

“У реалізації проекту, про який сьогодні говоримо, ми часто стикаємось із наступною проблемою – гроші на закупівлі є, але у тендерах беруть участь дуже мало учасників, навіть якщо пропозиція дуже цікава і вигідна для бізнесу. Ми хочемо запросити представників компаній до участі у наших тендерах, оскільки маємо дуже багато закупівельних лотів, зокрема, медичне обладнання, матеріали для реконструкції лікарень різних типів, консультаційні послуги, тренінги для медичного персоналу. Сподіваємось, що Проект відіграє значну роль в успішній реалізації медичної реформи в Україні, а приватний бізнес стане її невід’ємною частиною”, – сказав Керівник програм з людського розвитку Світового банку Фон Зао.

В рамках бізнес-форму перед спільнотою виступила консультант з управління субпроектом Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області»  Ганна Романко. Вона поінформувала про плани щодо майбутніх закупівель устаткування, медичного обладнання, які відбудуться у рамках Проекту вже найближчими тижнями.