Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
17-05-2018
Науково-практична конференція з розвитку системи громадського здоров’я пройшла в Ужгороді

17-18 травня 2018 року в Ужгороді пройшла науково-практична конференція «Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні». Участь в заході взяли представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, експерти ВООЗ в Україні,  спеціалісти з комунікацій та експерти міжнародних організацій-партнерів МОЗ, науковці та практики в сфері громадського здоров’я України, директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Володимир Маркович. 

Учасники конференції обговорили питання реформи громадського здоров’я на національному, регіональному та місцевому рівнях, формування кадрового потенціалу та розвиток освітніх програм системи громадського здоров’я, принципи впровадження комунікацій в громадському здоров’ї та реформу охорони здоров’я.

Роботу конференції було побудовано у форматі секцій, панельних дискусій та круглих столів. В межах роботи, учасники конференції взяли участь в роботі круглого столу «Глобальний тягар захворювань (ГТЗ) – майбутні напрямки використання результатів дослідження», де розглянули напрямки та стан ГТЗ в Україні, а також обговорили можливі шляхи співпраці в сфері ГТЗ для України в майбутньому.

Результатом двох днів роботи став документ, що, на думку делегатів, може стати основою для розробки державної політики у сфері громадського здоров’я. Вона фокусуватиметься на чотирьох напрямках: підготовці кадрів, наукових дослідженнях у сфері громадського здоров’я, комунікації у сфері громадського здоров’я та  оцінці глобального тягаря хвороб на соціально-економічний та демографічний розвиток держави.