Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
23-02-2018
В Ужгороді стартувала “Школа пацієнтів”

22 лютого в Ужгороді на базі сімейної амбулаторії №7, на базі  навчально-наукового тренінгового центру  ФПОДП УжНУ, вперше пройшли заняття «Школи пацієнтів». В інтерактивній формі, доступно і наочно лікарі-інтерни та медики розповідали пацієнтам про фактори ризику серцево-судинних захворювань.

“Школа пацієнтів” – ефективний навчальний формат інтерактивного донесення до пацієнтів і населення інформації в доступній формі.

    В Україні перше місце серед причин смертності населення займають серцево-судинні захворювання. Саме тому першу тему “Школи пацієнтів” було присвячено оцінці факторів ризику серцево-судинних захворювань. В ньому взяли участь 15 пацієнтів. Тренером виступила лікар-інтерн, магістрант Кенез Є.Я. “ Школа пацієнтів” відбулася в інтерактивній,  дружній атмосфері. Учасники отримали багато практичної інформації про фактори ризику серцево-судинних захворювань. Як виявилося у ході тренінгу, чимало пацієнтів навіть не уявляли про наявність у них низки факторів  ризику серцево-судинних захворювань. 

Підготовку тренерів для “Школи пацієнтів” проводять директор навчально-наукового тренінгового центру сімейної медицини к. мед. н., доц. Колесник П.О. та клін. орд., магістра Нірода А.І.

У подальшому “Школа пацієнтів” працюватиме за наступними напрямками: артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, бронхіальна астма, “школа матерів”. Тренерами виступатимуть лікарі-інтерни, магістранти: Кенез Є.Я., Староста І.І., Ігнатюк Б.П., Пальок Н.В., Кукла Н.І. Участь у тренінгах безкоштовна. Учасники також можуть формувати теми наступних шкіл.

Завдання подальшої роботи «Школи пацієнтів» - збільшити охопленість населення, сформувати активне ставлення пацієнта до власного здоров’я, мотивувати пацієнтів до оздоровлення.