Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
19-05-2016
Закарпаття - серед кращих в реалізації проекту Світового банку

Закарпаття - одна з восьми областей країни, які виграли конкурс і беруть участь у проекті Світового банку з покращення первинної медичної допомоги та посилення боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

Загалом проектом «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області» передбачено фінансування на реконструкцію амбулаторій, закупівлю реанімобілів, навчання персоналу тощо у сумі понад 7 мільйонів доларів. З яких частка Світового банку становить 6,5 мільйонів доларів, решта понад 700 тисяч фінансує місцевий бюджет. Усе задля підвищення своєчасності та якості надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями.
 

Обговорити питання щодо реалізації придбання обладнання, прозорості в роботі, а також намітити подальші кроки в роботі в область приїхав керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти та соціального захисту Фон Зао. У четвер, 19 травня, він зустрівся з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем.
 
Керівник краю наголосив, найбільше закарпатці помирають через серцево-судинні захворювання, тому всі ініціативи, які скеровані на боротьбу з недугами системи кровообігу є першочерговими в області. «Неабияк важливим є і проблема доступності медичних послуг. Ми зацікавленні в успішній реалізації проекту. До цього докладемо максимальних зусиль», - запевнив Геннадій Москаль.
Представник Світового банку констатував, за результатами першого етапу втілення програми, Закарпаття входить у перелік тих областей, які стимулюють на продовження її реалізації, в області напрацювали усі механізми впровадження проекту.
-- Команда, яка реалізовує даний проект на Закарпатті є дуже потужною та об’єднала кваліфікованих спеціалістів. 
 
В майбутньому на нас чекає дуже багато закупівель. Зокрема, це конкурсні торги на покупку медичного обладнання на понад чотири з половиною мільйонів доларів. Сподіваємося, що обласна державна адміністрація, представники департаменту охорони здоров’я і група впровадження програми тісно співпрацюватимуть задля того, щоб закупки йшли без збоїв і корупційних ризиків, - зазначив Фон Зао.
 
Ще одне питання, яке підняв представник Світового банку – темпи реалізації проекту. Необхідно, щоб гроші були виділені, переведені в обладнання у конкретні установи, щоб люди могли користуватися цими вигодами. Він висловив сподівання, що Закарпаття покаже приклад швидкої реалізації проекту в області всій країні.
«Світовий банк надає допомогу не тільки на закупівлю певних товарів. Ми б хотіли тісно співпрацювати з Закарпаттям, щоб мешканці краю отримували кращі медичні послуги. Тому ми вивчаємо питання комплексно і закликаємо до цього ваших фахівців, не чекаючи реформ з Києва», - наголосив Фан Зао.