Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
24-03-2018
Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Чверть столітття тому ВООЗ оголосила туберкульоз глобальною проблемою. У світі щодня від цієї хвороби помирає 4,5 тисячі чоловік. Понад  95% цих смертей - в країнах з низьким рівнем життя.  Україна перебуває серед світових лідерів за поширенням туберкульозу і його стійкої до ліків форми. Наша країна  - на другому місці в Європі (після Росії) за захворюваністю на туберкульоз. За три роки від цієї хвороби загинуло більше людей, ніж у зоні АТО.

Найбільш небезпечна форма туберкульозу – мультирезистента (тобто стійка до антибіотиків).  За словами  Василя Скрипа – генерального директора ОКТМО «Фтизіатрія» в нашій області кожен четвертий випадок цієї хвороби є саме таким. І хоча  в Закарпатті, як і в цілому по Україні, епідситуація з туберкульозу залишається напруженою, однак захворюваність населення в області впродовж останніх років стабільно знижується.  «Минулоріч  захворюваність на туберкульоз в області становила 59,2 на 100 тис. нас.,  у 2016 році - 60,9 на 100 тисяч населення. Також зменшується і смертність,  - відзначив Василь Скрип. Завдяки підтримці депутатського корпусу обласної ради діє „Обласна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2017-2021 роки?. Мета Програми - поліпшення епідситуації з туберкульозу, забезпечення рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. На фінансування заходів Програми у 2017 році виділено

3 262,54 тис.грн.  За дані кошти для лікувально-профілактичних закладів області закуплено рентгенологічну плівку, туберкулін, витратні матеріали для виявлення туберкульозу, засоби індивідуального захисту. Також в рамках державної програми пацієнти області забезпечуються протитуберкульозними препаратами та витратними матеріалами для діагностики туберкульозу. А завдяки коштам Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією для обстеження і лікування хворих на туберкульоз області у 2017 році отримано протитуберкульозні препарати, витратні матеріали для діагностики хвороби на загальну суму 16,3 млн.грн.. Всі ці заходи надали можливість забезпечити повне обстеження, амбулаторне і стаціонарне лікування пацієнтам абсолютно безкоштовно, - зауважив Василь Скрип.

   Щодо захворюваності дітей на туберкульоз, то відсутність вакцини БЦЖ у минулі роки дала свої сумні наслідки – збільшення кількості маленьких пацієнтів із цією хворобою. За словами обласного дитячого фтизіатра Катерини Дебрецені, за останні роки реєструється збільшення захворюваності на туберкульоз серед дітей. 70 відсотків дітей що захворіли -  віком до 3-х років. Загальна ж захворюваність у 2017 році в області становила 7,2 на 100 тис.дит.нас,  однак,  при цьому є нижчою ніж в цілому по Україні. Катерина Дебрецені  наголосила, що вакцина БЦЖ вже є в усіх районах області і закликала батьків не нехтувати єдиним методом захисту малюків від небезпечної хвороби. Також лікар відзначила важливість проведення проби Манту, яка дозволяє виявити сприйнятність дитячого організму до мікобактерії туберкульозу і виявити небезпечну хворобу на самому початку.   

Більш докладно – див.у відео коментарях.