Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
15-02-2018
Угорці передали Закарпаттю медичне обладнання для 57 сімейних амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів

У четвер, 15 лютого,  представники Угорського Уряду передали Закарпатській обласній організації «Червоного Хреста» як гуманітарну допомогу обладнання для 57 сімейних амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів  області. Загальна вартість гуманітарного вантажу понад 120 тисяч євро  (близько 4 мільйонів гривень). В переліку обладання: сучасні комп’ютери з програмним забезпеченням, прінтери, тонометри, офтальмоскопи та отоскопи,  вимірювачі цукру, холестерину, тригліцериду у крові, аналізатори сечі, ваги для дорослих та для немовлят, холодильники для зберігання медпрепаратів, сумки-холодильники для вакцин та інше устаткування та розхідні матеріали. З угорського боку участь у передачі взяли уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа та керівники двох консульських установ, що працюють в області. Закарпаття представляли Геннадій Москаль, народний депутат Василь Брензович, котрий ініціював цю гуманітарну акцію та заступник директора департаменту охорони здоров’я Елизавета Біров.

  • Забезпечення первинної медичної допомоги в селі є одним із ключових питань медицини області, – зазначив Г.Москаль. – Закарпаття має найбільшу частку сільського населення по Україні. І від того, як оснащене робоче місце сімейного лікаря, залежить своєчасність і якість надання медичної допомоги, здоров’я, а подекуди й життя пацієнтів. Це не перша допомога, яку ми отримуємо від угорського уряду, і за яку висловлюємо щиру вдячність.
  •  Угорщина була і є добрим сусідом для України, – наголосив Іштван Грежа. – Ми промоніторили ситуацію з амбулаторіями в п’яти районах Закарпаття і відгукнулися на прохання пана Брензовича допомогти оснастити їх для якісної діагностики та лікування закарпатців. Наша країна й надалі підтримуватиме дружні стосунки з Україною і завжди відкрита для співпраці.
  • Ця допомога надійде в сільські амбулаторії Берегівського, Виноградівського, Ужгородського, Мукачівського та Хустського райони області, - зауважила Єлизавета Біров.  Отримане обладнання дозволить повністю закрити питання з оснащенням 57 медичних закладів. Сімейний лікар, згідно табелю оснащення, отримає все необхідне устаткування для якісної діагностики та лікування пацієнтів на першій ланці медичної допомоги. Однак, ця програма не закінчується і рамках подальшої співпраці уряд Угорщини виділить кошти на ремонт сімейних амбулаторій.