Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
05-01-2018
Закарпатські кардіологи на вістрі сучасних технологій діагностики та лікування

Закарпатські кардіологи продовжують впроваджувати найсучасніші методики діагностики та лікування серцево-судинних захворювань. Як повідомив завідувач рентген-хірургічного відділення обласного клінічного кардіологічного диспансеру Ярослав Раточка лікарями рентген-хірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру при проведенні ангіографії судин серця вперше застосовано дистальний радіальний доступ. Його переваги в більш зручному положенні руки, як для пацієнта так і для лікаря (особливо зліва), менша кількість ускладнень пов‘язаних з пункцією та простіший гемостаз. Ці оперативні маніпуляції при проведенні коронорографії (ангіографії) почали застосуватися у хірургічній кардіологічній  практиці світу тільки кілька місяців тому і є найпрогресивнішим методом.

Довідково

Коронарографія  або ангіографія - це медична процедура, яка проводиться для визначення стану артерій, які поставляють кров у серце. Її суть полягає у введенні в судини серця речовини (контрасту), яку чітко видно при рентгеноскопії. Таким чином, вдається побачити як самі судини, так і звуження в них.
   Проводиться ангіографія під місцевим наркозом. Під час всієї маніпуляції пацієнт знаходиться у свідомості і може спілкуватися з лікарем.
   Першим етапом коронарографії є ??прокол шкіри та введення через артерію руки або ноги катетера товщиною 2-3 мм. Катетер проходить по черевній, а потім грудній аорті и досягає серця. Враховуючи, що всередині судин немає больових закінчень, просування катетера пацієнт не відчуває.
Другий етап - це введення рентген-контрастної речовини і спостереження за його просуванням по артеріям.
Третім етапом є вивід катетера та притиснення місця проколу для попередження кровотворення.
Тривалість процедур, якщо проводиться тільки коронарографія, становить звичайно близько 20-40 хвилин. Якщо доступ було виконано через руку, то після закінчення ангіографії пацієнт повертається в палату. Якщо доступ було через стегнову артерію, то пацієнту не можна буде ходити. Загалом вже через 1-2 доби пацієнт може бути виписаний із стаціонару.