Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
28-12-2017
Президент підписав законопроекти, що дають старт медичній реформі.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про медичну реформу в Україні, який Верховна Рада прийняла в другому читанні 19 жовтня (законопроект №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських препаратів").
Глава держави зробив це під час робочої поїздки в Одеську область.

"Підписуючи його я підтримую право кожного українця на якісне медичне обслуговування... Я даю старт медичній реформі в Україні. Тепер м'яч на полі міністерства", - заявив він.

Згідно із законопроектом, обсяг медичних послуг і лікарських засобів, вартість яких покривається державними гарантіями, а також ступінь покриття, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті.

Також Порошенко підписав закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості (№7117).

Ініціатива покликана підвищити доступність та якість медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги в сільській місцевості, проведення професійного консультування лікарем за місцем проживання людини за допомогою засобів телемедицини.

Закон також передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, необхідними для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.