Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-12-2017
День аритмології в Закарпатті

На науковій конференції, присвяченій порушенням ритму серця,  провідні кардіологи країни та області ділились з колегами досвідом, розповідали про нові методи діагностики та лікування аритмії.

За словами голови Асоціації аритмологів України Олега Сичова цьогорічний майстер-клас  присвячений лікуванню фібриляції передсердя - найбільш поширеній форма аритмії, яка потребує лікування в умовах стаціонару.  В Україні протягом минулого року було виконано близько 7 тисяч втручань з приводу лікувань аритмій інвазивними методиками (імплантація кардіостимуляторів, радіочастотна абляція, імплантація рекордерів тощо). Необхідність застосування інтервенційних методів корекції порушень ритму надзвичайно висока. Однак кількість  операцій що виконується, значно менше від реальної потреби. Важливим є і рівень освіти пацієнтів: їх вміння надати собі долікарську допомогу в екстрених випадках, наявність навичок контролю за станом власного здоров’я, розуміння важливості усунення факторів ризику розвитку аритмії і її ускладнень.

Загалом близько 25 мільйонів українців - а це понад половина населення - мають серцево-судинні захворювання.  93 % всіх смертей при серцевих патологіях пов?язані саме з порушеннями ритму серця  та аритміями. Найчастіше зустрічається саме  фібриляція передсердь. Тільки на цю патологію страждає понад 1,5 мільйони наших громадян. І щороку ця цифра невпинно зростає. За чверть століття її поширеність в країні зросла у 6 разів! Разом з тим, медики наголошують що проблема порушень ритму серця характерна для всього світу. Так, у Європі кількість хворих з фібриляцією передсердь становить 8,2 млн., а в США згідно американського товариства кардіологів зареєстровано 2,2 млн. таких пацієнтів.  

Лікарі  наголошують: аритмія – це не сама хвороба, а лише її симптом. Тому потрібно не втрачати час, а негайно  виявляти недуг, що призвів до перебоїв  у роботі серця і лікуватися. При задусі, потемнінні в очах, відчутті що серце б'ється занадто повільно або занадто швидко потрібно негайно звернутися до лікаря.

Як зауважив головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман Соскида, лікування аритмій в Закарпатті відбувається на всіх рівнях медичної допомоги: від сімейних лікарів та кардіологів в районних лікарнях до високотехнологічної допомоги в обласному клінічному кардіологічному диспансері. В рамках реалізації спільного проекту МОЗ і Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» наступного року планується закупити дороговартісне сучасне обладнання для електрофізіологічної лабораторії обласного кардіодиспансеру. Це дозволить надавати повний комплекс всіх медичних послуг хворим з аритміями і ефективно діагностувати і лікувати низку серцево-судинних захворювань.