Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
07-12-2017
В Синєвірі селян навчають бути здоровими

На Міжгірщині запрацювала вже  друга «Школа здоров’я». Відтепер в селі Синєвір на базі сімейної амбулаторії фахівці-медики будуть навчати місцевих мешканців як турбуватися про власне здоров’я, розпізнавати перші негативні та небезпечні зміни в організмі. Лікарі  переконані що окрім інформаційно-профілактичної та освітньої роботи, таке неформальне спілкування з пацієнтами сприятиме формуванню навиків здорового способу життя та  сприятиме впровадженню ефективної, доступної та якісної медико-санітарної допомоги у закладах первинної ланки.  

   Під час заняття медики амбулаторії розповідали мешканцям села про фактори ризику при ішемічній хворобі серця, про лікувальну фізкультуру при серцево-судинних захворюваннях, про раціональне харчування, про можливості фітотерапії у лікуванні хвороб серця. Окрім наочних прикладів у вигляді корисної смакоти для здорового серця,  різних видів сиропу та меду, фруктових десертів та інш., медики визначили кожному з присутніх рівень здоров’я за Гарвардським «Степ-тестом» (визначення реакції організму на дозоване фізичне навантаження шляхом реєстрації динаміки частоти серцевих скорочень), провели анкетування та відповіли на численні запитання. 

Головний лікар Міжгірського центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Гримут розповіла про зміни які нині відбуваються в галузі охорони здоров'я, ознайомила присутніх з реалізацією спільного зі Світовим Банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в якого проводяться навчання.

   Сімейні лікарі амбулаторії с. Синєвір Повханич М.А., Повханич М.М., Чухрай В.П. та  Чухрай О.О.  акцентували увагу селян на основних ризиках, симптомах, алгоритму дій та першій допомозі при серцевих нападах, гіпертонічній хворобі. Також йшлося і про відповідальність людей за власне здоров’я, необхідність відмови від шкідливих звичок та важливість проходження профілактичних медичних оглядів. 
За словами головного лікаря Міжгірського центру первинної-медико-санітарної допомоги Марії Гримут, такий формат спілкування викликав надзвичайну зацікавленість селян і показав що є одним із дієвих методів донесення інформації до населення та проведення ефективної профілактичної роботи. Зустрічі з лікарями відбуватимуться на постійній основі і щоразу обиратиметься актуальна тематика для спілкування.