Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
31-01-2017
АНОНС. Всесвітній день боротьби з раком

У середу, 1 лютого, о 9.30  в прес-центрі обласного Центру здоров’я (пл. Театральна,6) до Всесвітнього дня боротьби з раком відбудеться прес-конференція головного лікаря Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру Андрія РУСИНА.

Довідково:

4 лютого 2000 року на Всесвітньому саміті проти раку було запропоновано відзначати Всесвітній день боротьби проти раку як складову частину Всесвітньої протиракової кампанії, яку запропонувала Паризька хартія. Міжнародний протираковий союз (UICC) сприяв ініціативі та до 2005 року отримав підтримку від різних партнерів та організацій, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та МАГАТЕ. З 2006 року 4 лютого стало офіційним Днем боротьби з раком.

Основна мета цього дня – це нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

Цікаво, що існують різні символи, які допомагають привернути увагу до боротьби проти різних форм раку. Наприклад, рожева стрічка асоціюється з раком молочної залози, помаранчева – з онкологічними захворюваннями у дітей, жовта – саркомою, блакитна – раком яєчника.

Вибір здорового способу життя: здоровий спосіб життя може знизити ризик розвитку раку. Він включає в себе утримання від тютюнопаління, обмеження споживання алкоголю, правильне харчування, регулярна фізична активність, і перебування подалі від сонця та інших джерел УФ-променів.

Раннє виявлення: для багатьох видів раку, є попереджувальні знаки і симптоми і переваги раннього виявлення безперечні.  Щорічне профілактичне обстеження (для жінок – відвідування гінеколога, мамолога, проходження мамографії, для чоловіків – уролога) дозволить виявити початок хвороби і ефективного від неї пролікуватися.