Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
17-12-2016
В Ужгороді навчались 120 лікарів

  В інтерактивній формі, за сучасними європейськими стандартами  в Ужгороді навчалися 120 медиків «швидкої»  з усіх куточків області. Медики вдосконалювали свої знання та навички, обговорювали проблемні питання роботи та пропонували шляхи їх вирішення. Фахова команда лекторів-тренерів факультету післядипломної освіти Ужгородського національного університету протягом восьми годин не тільки відпрацьовувала питання надання допомоги хворим із серцево-судинними гострими станами , але й вивчали найчастіші та складні випадки при інсультах, гіпертонічних кризах та зупинках серця. Також під час тренінгу лікарі ділилися проблемами з якими  щоденно стикаються під час роботи..

 Головною причиною  ускладнень  та важких станів при серцево-судинних хворобах вважають пізнє звернення пацієнтів по допомогу, самолікування,  дорогі ліки та необізнаність пацієнтів про ознаки серцевого нападу та інсульту.  Ще одна з проблем:  автотранспорт та аварійний стан доріг.  Адже долаючи бездоріжжя на малопрохідних або старих авто медики втрачають дорогоцінні хвилини.

Велику надію медики покладають на відкриття сучасного кардіологічного відділення (катетеризаційної лабораторії)  в Хустській районній лікарні, яке завдяки коштам Світового банку запрацює вже наступного року. Це дозволить оперативно і швидко доставляти пацієнтів до медзакладу, де буде проведено малоінвазивне втручання, що запобігатиме незворотнім змінам у серці при інфаркті та інших гострих серцевих станах.  

Навчання відбувалося в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області».

А вже з наступного року понад 1000 сімейних лікарів області вдосконалюватимуть свої знання та навички на аналогічних курсах.