Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
21-10-2016
МОЗ презентувало громадськості зміни, які чекають медичну галузь в 2017 р.

Міністерство охорони здоров’я України, Аналітичний центр Колегіум Анни Ярославни та ГО «Центр UA» провели консультації з громадськими організаціями, експертами та іншими зацікавленими сторонами на тему «Зміна системи фінансування охорони здоров’я в Україні». 

В.о. обов’язки міністр охорони здоров’я доктор Уляна Супрун поінформувала про відмінності роботи різних медичних систем в світі та відзначила, що в Україні відсутній такий базовий принцип як фінансування медичної послуги. Наразі головним завданням МОЗ є сформувати державну політику на основі цього принципу та поступово запровадити страхову медицину на всіх рівнях допомоги. Поки що програма мінімум для МОЗ – реформа первинної ланки, яка в першу чергу стосуватиметься зміни системи фінансування.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Квотонюк детально розповів громадськості, яку модель страхової медицини для первинки пропонує міністерство і чим вона відрізняється від тих, що просувають в законопроектах депутати Верховної Ради. Зокрема, запропонована міністерством модель не потребує додаткових зборів, податків чи створення страхових компаній, а використовує наявні податки, які вже акумулюються в бюджеті країни.

Зміни ж передбачаються на етапі спрямування цих коштів на оплату праці сімейного лікаря. Аналогічні моделі діють у Великобританії, Скандинавії, Італії, Іспанії, Канаді. Окремо Павло Ковтонюк зупинився на роботі Агенції, яка виконуватиме технічну функцію розподілу коштів з бюджету напряму до надавача медичних послуг – педіатра, терапевта, сімейного лікаря.

Більша частина зустрічі була присвячена запитанням представників громадськості, яких цікавили цілком практичні питання: забезпечення медиків лікарняними бланками, де краще працювати сімейному лікарю - приватно чи в ЦПМСД, як обраховується медична послуга та ін.

МОЗ України пообіцяло й надалі проводити зустрічі на тему реформування, аби суспільство розуміло логіку змін та готувалось до нових умов роботи галузі.