Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
20-10-2016
Закарпатській службі крові – 70 років!

 

В Ужгороді відбулись урочистості з нагоди 70-річчя служби крові області. З нагоди ювілею працівників та ветеранів обласної станції переливання крові вітали  колеги-медики, донори, червоно-хрестівці, профспілки, представники громадських організацій.

Головний лікар обласної станції переливання крові Віталій Ковач подякував колегам за самовіддану роботу, яку вони старанно та відповідально виконують щодня. Керівник відзначив, що весь колектив злагоджено та професійно роками працює як єдиний організм, і навіть у найскладніші часи, коли кількість донорів інколи була на межі критично низькій, фахівцям ЗОСПК вдавалося знайти переконливі слова та заохотити десятки нових донорів.     

Вітаючи колег, заступник директора департаменту охорон здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, відзначила, що операції, пологи, складні травми  - скрізь необхідні препарати крові. Важко перерахувати всі медичні маніпуляції та клінічні випадки, коли

саме завдяки препаратам, які були виготовлені на ЗОСПК, були врятовані життя , повернуто здоров’я.  Сьогодні служба крові є невід'ємною частиною охорони здоров'я. Фахівці переконані, що вже у найближчі роки основним завданням трансфузійної медицини буде не тільки заготівля та переробка донорської крові, але й організація банків стовбурових гемопоетичних клітин периферичної крові, пуповинної крові, аутодонорство,  розробка та впровадження еферентних методів лікування.