Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-09-2016
В Києві відбувся круглий стіл

21 вересня в Києві відбувся круглий стіл "Впровадження реформи охорони здоров'я: досягнення та перспективи" за участі міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, керівника програм людського розвитку Представництва Світового банку в Україні, Білорусії та Молдові Фон Зао та представників областей України, де втілюється проект Світового банку “Поліпшення здоров'я на службі у людей».

ля участі в проекті обрано вісім областей України: Вінницьку, Волинську, Закарпатську, Львівську, Дніпропетровську, Запорізьку, Полтавську та Рівненську області. У рамках завдань проекту, у відібраних областях реалізовуються різноманітні програми. Серед пріоритетних напрямків - поліпшення первинної медичної допомоги; боротьба із серцево-судинними захворюваннями на первинному та на вторинному рівнях; виявлення та лікування раку на ранніх стадіях; раціоналізація системи лікарень та урядування в ній. 
Також проект передбачає підтримку інформатизації галузі охорони здоров'я, впровадження нових методів фінансування, розбудову системи громадського здоров’я, поліпшення організаційного потенціалу та інформаційно-комунікаційний супровід реформування системи охорони здоров'я. 
Учасники проекту поділилися планами та проблемами, у яких вони потребують допомоги з боку міністерства. Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович поінформував про реалізацію проекту в області, зазначивши що вже в квітні цього року ініційовано закупівлю обладнання для оснащення відділення інтервенційної кардіології у місті Хуст та рентген-хірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру в Ужгороді.
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що МОЗ всіляко сприятиме реалізації проекту та порадила максимально скористатися можливостями, які надає Світовий банк й інвестувати не лише в розвиток матеріально-технічної бази, а і в людський ресурс, організовуючи навчання та тренінги. 
Підбиваючи підсумки зустрічі Уляна Супрун виокремила основні тези круглого столу та пріорітетні напрямки роботи :
- формування електронних реєстрів пацієнтів з можливістю об’єднання у національний реєстр;
- розвиток та підтримка первинної мережі;
- впровадження реімбурсації цін на ліки від цукрового діабету та гіпертонії;
- підсилення компоненту профілактики захворювань;
- залучення місцевих фінансових ресурсів в рамках співфінансування проекту.