Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
08-09-2016
12 вересня - Всесвітній день Першої Допомоги

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. У 2016 році Всесвітній день Першої Допомоги відзначають 10 вересня.

Ініціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

День першої допомоги присвячений простим людям та волонтерам, чия вчасна допомога щоразу доводить, що лише безпосередня участь кожного з нас може змінити життя оточуючих на краще.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб донести інформацію та провести навчання громадськості і надавати першу долікарську допомогу.

Перша допомога для всіх і усюди  є необхідність донести до людей думку, що для того щоби врятувати чиєсь життя не треба мати особливі здібності. Працівники Червоного Хреста України та інших зарубіжних країн намагаються в цей день нагадати про важливість вміти надати першу допомогу. З цією метою щороку проводять ряд інформаційних заходів як на центральних вулицях міст, так і в організованих колективах, пропагуючи знання. А підготовлені тренери та інструктора демонструють практичні навички, організовуючи показові тренінги на ляльках-муляжах.

    Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

       Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в усьому світі неухильно та істотно розвивають програми першої допомоги та підвищують доступ населення до її  отримання та навчання.

В області працюють 3 тренери та 13 інструкторів з першої допомоги Червоного Хреста, які проводять навчання із застосуванням практичних навичок з надання першої допомоги в організованих колективах та в навчальних класах Товариства.  Практикується проведення 12-ти, 36-ти та 48-ми годинних навчальних програм Червоного Хреста. В 2016 році навчання з першої допомоги при організаціях Червоного Хреста по скороченій 6-ти годинній програмі пройшли 1 786 громадян краю та 274 осіб  по 12-ти годинній програмі з отриманням сертифікату. На жаль, в більшості випадків замовлення тренерам та інструкторам Червоного Хреста поступають на скорочену програму навчань.

8 вересня поточного року двома тренерами та 2 інструкторами обласної організації Товариства з цієї нагоди був проведений  показовий тренінг по наданню першої невідкладної допомоги  на ляльках-муляжах для населення на пл. Театральній обласного центру. Охочі  могли потренуватися власноруч, надавати невідкладну допомогу на ляльках-муляжах; здобути навички по наданню штучного дихання та непрямого масажу серця та інших видів допомоги; виміряти артеріальний тиск. Волонтери Товариства роздавали тематичні буклети та листівки. Перехожі мали змогу долучитися до розіграш безпрограшного «Щедрого квитка». Крім цього,  проводився збір коштів через скриньки  Червоного Хреста для надання допомоги внутрішньо-переміщеним особам зі Сходу.

Для того, щоб кожний із нас володів елементарними навичками надання першої допомоги та вмів зорієнтуватися і надати допомогу потребуючому при обласній організації Червоного Хреста (м. Ужгород, наб. Незалежності № 11; конт. телефон 61-61-08) тренерами проводяться семінарські заняття.

 

 

 

Заступник голови  Закарпатської

обласної організації Товариства

Червоного Хреста України                            Марія Кітченко