Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
06-09-2016
Анонс. Ситуація з захворюваністю на гепатит А в Закарпатті

Сьогодні, 6 вересня об 11.30 в конференц-залі обласної клінічної інфекційної лікарні відбудеться брифінг з питань захворюваності на гепатит А в м. Ужгороді та Закарпатській області.  

Учасники брифінгу:

Михайло Поляк – головний    лікар обласної клінічної  інфекційної лікарні

Лариса Зарембо - лікар-епідеміолог  Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України»

ДОВІДКОВО.

Гепатит А - це інфекційна хвороба з переважно гострим ураженням печінки, викликане вірусом гепатиту А.

Як можна заразитися гепатитом А?

Вірус гепатиту А (ВГА) виділяється з фекаліями хворих на гепатит А. Вірус передається від людини до людини через харчові продукти та воду, забруднені випорожненнями хворої людини. Широке розповсюдження гепатиту відбувається в місцях з низьким рівнем санітарії та особистої гігієни. Крім того, вірус гепатиту А передається при статевих актах.    

 Захворіти на гепатит А людина може в будь-якому віці.

Як дізнатись, чи хворі Ви на гепатит А?

В інфікованих дітей, як правило, не спостерігається ніяких симптомів захворювання. Клінічні симптоми гепатиту А проявляються у кожного третього з чотирьох захворілих дорослих осіб. Прояви інфекційної хвороби розвиваються через декілька днів після зараження.

Ознаки захворювання:

·         підвищення температури

·         пожовтіння склер очей

·         потемніння сечі

·         нудота

·         втома

·         втрата апетиту

·         біль в животі

·         блювота

 

Хворий на гепатит А може заразити інших осіб протягом тижня перед появою симптомів та під час першого тижня після проявів клінічних ознак захворювання. Хворі, у яких відсутні клінічні ознаки захворювання, також є джерелом вірусу гепатиту А. Це найчастіше спостерігається у дітей молодшого віку. В результаті догляду за такими дітьми відбувається інфікування дорослих та дітей старшого віку.

В більшості випадків від гепатиту А не вмирають. Захворювання на гепатит А не переходить в хронічну форму. У осіб, які видужали, розвивається стійкий, на все життя імунітет проти гепатиту А. Людина, яка перехворіла гепатитом А, не захворіє ним вдруге.

      Як уникнути зараження вірусом гепатиту А?

·         Завжди мийте руки після користування туалетом, після заміни підгузника дитині, перед приготуванням чи споживанням їжі.

·         Вакцинація проти гепатиту А забезпечує довготривалий захист проти цієї хвороби, тому рекомендується для осіб у віці старше одного року. Слід отримати два щеплення вакциною проти гепатиту А або три щеплення комбінованою вакциною проти гепатитів А та В. Після отримання першого щеплення Ваш лікар чи медична сестра призначать дату наступного щеплення.

 

Чи можливо знищити вірус гепатиту А?

Вірус гепатиту А гине при нагріванні протягом 5 хвилин при температурі +850С та протягом 1 хвилини при кип’ятінні. Вірус може розповсюджуватись через термічно оброблену їжу, якщо вона була забруднена вірусом вже після приготування. Для знищення ВГА рекомендується відповідний режим хлорування питної води.