Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
25-07-2016
Анонс до Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами

     У середу,  27 липня, об  11:00 в прес-центрі Обласного Центру здоров’я  (Ужгород, пл. Театральна, 6) до Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами відбудеться прес-конференція головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла ПОЛЯКА та лікаря-епідеміолог   Державна Установа "Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України" Любові ДАНИЧ, в.о. начальника відділу організації державного санітарного епідеміологічного нагляду та розстеження спалахів управління додержання нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вікторія ДЬОРДЯЙ.  Медики розкажуть про ситуацію із захворюваністю на вірусні гепатити в області, методики діагностики, профілактики та лікування.  

Також об 11.30 відбудеться брифінг Закарпатського обласного благодійного фонду «Рада життя», де буде анонсовано Всеукраїнську акцію «Вимагаємо лікування!», що проходитиме за підтримки МБФ «Ал’янсу громадського здоров’я». Учасники брифінгу: Лариса ТАТОШ – керівник напрямку «Профілактика ВІЛ-інфекції серед уразливих груп населення», Наталія БАЛЕГА – керівник напрямку «Профілактика ВІЛ-інфекції серед уразливих груп населення», Сергій ШИЛОБОКОВ – лікар проекту.
Довідково:

У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період  проходить без симптомів. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я» є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики та лікування ВГС для уразливих груп населення. У 2012 році Альянс- Україна ініціював всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування», основною метою якої є розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні. З  2015 році центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі-Україна впроваджує глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

ЗВЕРТАЄМО увагу, що 27 липня на пл. Театральній в Ужгороді з 12:00 до 16:00 буде проводитися тестування на гепатит С.

Під час проведення заходу всі бажаючі зможуть:

В рамках акції всі бажаючі зможуть:

  • пройти БЕЗКОШТОВНЕ експрес-тестування на вірусний гепатит С;
  • отримати фахову консультацію лікарів щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
  • поспілкуватись з людьми, які на даний час завершили лікування чи ще чекають його.