Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
20-05-2016
Світовий банк допоможе покращити закарпатську медицину

Протягом двох днів в Закарпатті працювала група фахівців Світового банку та міністерства охорони здоров’я  на чолі з керівником програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти, соцзахисту паном Фон Зао. 

Під час візиту гості ознайомилися з роботою Хустської районної лікарні, обговорили перспективи функціонування катетеризаційної лабораторії,  відвідали обласний кардіологічний диспансер, Ужгородську станцію швидкої медичної допомоги, Закарпатський територіальний центру екстреної медичної допомоги та провели низку робочих та консультаційних нарад.

 

Візит проходив в рамках впровадження в Україні проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі людей”.  Світовий банк надає для покращення медицини област 6,5 млн. доларів.  В рамках  проекту Закарпаття теж фінансово долучається  - розмір нашого внеску становитиме близько 700 тисяч доларів.

    Кошти буде інвестовано в придбання обладнання,  проведення семінарів та тренінгів для медичного та адміністративного персоналу,  комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для ведення  електронного реєстру пацієнтів, закупку 22 автомобілів «швидкої допомоги». Також в Хусті на базі центральної районної лікарні буде  облаштовано катетеризаційну лабораторію, яка стане філією обласного клінічного кардіодиспансеру і допоможе рятувати людей від інфаркту та його ускладнень.  Відомо що при гострому коронарному синдромі потрібно встигнути доставити хворого до медзакладу у т.зв. «терапевтичне вікно» - за 2-3 години. Якщо за цей час хворого доставити до лабораторії – його можна врятувати від інфаркту. В Ужгороді таку допомогу вже успішно надають, але ж із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта до обласного центру – проблемно.  Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із  Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них.