Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
06-11-2015
Епідемічна ситуація з ГРВІ за 45 календарний тиждень 2015 року

Як повідомила заступник начальника відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду санітарно-епідеміологічної служби області Вікторія ДЬОРДЯЙ за період з 30 жовтня по 06 листопада 2015 року до лікувально-профілактичних закладів області з приводу захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції звернулося 2909 осіб, темп приросту у порівнянні з попереднім (44) тижнем 2015 року  склав 6,1%.

 У порівнянні з аналогічним 45 тижнем 2014 року, рівень захворюваності на ГРВІ серед населення області нижчий на 20,1%. Показник захворюваності складає – 23,2 на 10 тисяч населення, що на 38,8% нижче епідемічного порогу.

Відмічається тенденція до зростання захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями на всіх адміністративних територіях області, окрім Мукачівського району. Високі рівні захворюваності реєструвались в м. Ужгород,  Ужгородському і Свалявському районах.

Серед загальної кількості захворілих 69,8% становлять  діти віком до 17 років, найвищій рівень реєструється у віковій групі 0-4 роки (85%).  

Госпіталізовано до медичних установ 4,6% від усіх захворілих, з яких 83%  становлять  діти.

З початку епідемічного сезону проти грипу та ГРВІ вакциновано 527 осіб, серед яких –  272 особи із групи медичного ризику та 255 осіб  епідемічного ризику.

Щорічна вакцинація – найефективніший засіб захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу цьогорічного сезону, є безпечною та ефективною.

Найкраще провести вакцинацію до початку епідемічного сезону, це дозволить організму виробити імунітет до штамів вірусу. Якщо ж такої можливості не було, то вакцинуватися не пізно і впродовж усього сезону. Попри поширений міф, це не ослаблює здатність організму протистояти грипу, а навпаки, посилює. Фахівці радять вакцинуватися особам із слабким здоров’ям – дітям, літнім людям, пацієнтам із хронічними хворобами, оскільки це значно підвищує шанси відвернути важкі наслідки недуги.

Фахівцями Держсанепідслужби області надалі продовжується моніторинг за рівнем захворюваності населення області на гострі респіраторні вірусні інфекції та проводиться активна інформаційно-роз'яснювальна робота серед населення з метою покращення обізнаності населення з питань профілактики захворювань респіраторною групою інфекцій.