Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
22-01-2015
Підозри групової побічної реакції на пробу Манту у 10-ти школярів Виноградівщини не підтвердилися

   Минулої п’ятниці, 16 лютого, 12- ти школярам віком 8-9 років із с. Черна Виноградівського району після огляду , як це регламентовано галузевими нормативами, було проведено планову пробу Манту.  Через 20-30 хвилин після маніпуляції дехто з дітей поскаржився на головний біль. Для з’ясування причин можливої побічної реакції на пробу Манту та дообстеження десятеро школярів було скеровано до дитячого відділення №2 Виноградівської районної лікарні.

   Діти були оглянуті та проконсультовані завідуючим дитячого відділенням та фтізіопедіатром. Під час огляду стан дітей визначений як задовільний, від госпіталізації батьки учнів відмовились.

   Також зафіксовані три випадки госпіталізації дітей через добу після  проведеної туберкулінодіагностики. Ці випадки не пов’язані з фактом проведення проби Манту:  мають місце соматичні захворювання (ГРВІ) , які співпали в часі з введенням туберкуліну. На 21 січня  2015 роки всі діти виписані з медичного закладу.

   Після детального розгляду та аналізу даного випадку медичною комісією був зроблений висновок, що вірогідною причиною групової реакції на введення туберкуліну є психо-емоційна реакція дітей внаслідок отримання медичного втручання.

   Довідково: Даною  серією туберкуліну в 2014 році у Виноградівському районі  проведена діагностика 1359 особам. Реакцій або ускладнень на цю серію туберкуліну не реєструвалось. Не зареєстровано так само будь яких аналогічних явищ у решта районів та міст області