Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
21-01-2015
Про особливості реформування в українській медицині розповів Олександр Квіташвілі в ефірі Першого національного телеканалу(відео)

Бачення медичної реформи базується на трьох принципах: гроші, виділені на охорону здоров’я, мають йти за пацієнтом, пацієнт сам обирає – де обслуговуватися, а лікарня – отримує автономію у регенерації коштів та права ними розпоряджатися.

Таку думку в ефірі програми «Перша студія» на Першому національному телеканалі висловив Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

 

За його словами, для початку втілення медичної реформи необхідними на даному етапі є дві речі: чітка законодавча база, що змінить статус і лікарень, і лікарів, дасть їм свободу в організації діяльності та розподілу фінансування, і друге – консолідація бюджетних коштів, що виділяються на охорону здоров’я. Більший відсоток цих коштів має йти на покращення якості надання медичної допомоги, аби пацієнт у своєму виборі, до якого медичного закладу звернутися – державного чи приватного – орієнтувався саме на якість. Першою ластівкою початку дії реформ стане, коли лікарня зможе надати пацієнту чек на офіційну оплату наданих послуг.

 

Повну версію програми можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=kZ3EZHYxlII