Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
04-11-2014
Відбулась селекторна нарада МОЗ з питань перерозподілу залишків ліків

Питанням перерозподілу залишків лікарських засобів, закуплених з держбюджету на виконання загальнодержавних цільових програм, була присвячена оперативна відеоселекторна нарада.  Ці залишки мають бути розподілені між тими регіонами, де спостерігається дефіцит.

На цьому наголосила заступник Міністра охорони здоров’я – керівник апарату Альона Терещенко під час селекторної наради з регіональними управліннями охорони здоров’я, що відбулася в МОЗ України.

«Сьогодні, орієнтуючись на потреби пацієнтів, ми маємо максимально ефективно розподілити ті лікарські засоби, які маємо, серед тих, хто їх потребує. Особливо це стосується тих препаратів, термін придатності яких спливає. За нашими підрахунками, сьогодні в областях спостерігається більше 40% залишків за різними напрямами», - відзначила Альона Терещенко.

В МОЗ України створено оперативний центральний штаб та телефонну «гарячу лінію» з питань забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення, які закуповуються за кошти держбюджету на виконання загальнодержавних цільових програм. Заступник Міністра дала доручення створити аналогічні телефонні «гарячі лінії» при усіх обласних департаментах та управліннях охорони здоров’я та у м. Києві, а також створити електронну базу лікарських засобів, які використовуються в рамках державних програм і в рамках регіональних програм окремо.

Прикладом ефективного використання тих лікарських засобів, які вже є в наявності, вона назвала підписаний нарешті Президентом України Закон «Про лікарські засоби», що дає можливість вже з 5 листопада цього року використовувати вакцину БЦЖ для щеплень дітей першого року життя, що була заблокована у зв’язку із закінченням терміну її перереєстрації.

Більш докладно про питання , які порушувались під час селекторної наради див.: