Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
28-10-2014
АНОНС. 29 жовтня - Міжнародний День псоріазу

Шановні колеги!

До Міжнародного Дня псоріазу у середу, 29 жовтня,  о 10.00 в прес-центрі обласного Центру здоров'я (пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція.  

Участь у прес-конференції візьме д.м.н., професор, обласний дерматовенеролог Юрій АНДРАШКО, який розповість про новітні методики лікування хвороби, про спільні напрацювання науковців та медиків у подоланні цієї патології.  

 

Запрошуємо до спілкування  представників всіх ЗМІ. 

 

ДОВІДКОВО:

 

29 жовтня у світі відзначають Міжнародний день псоріазу

 

29 жовтня відзначають Міжнародний день псоріазу. У цей день у 47 країнах світу проводять різноманітні благодійні акції й соціальні заходи для привернення уваги громадськості до проблеми захворювання, від якого страждають 125 мільйонів людей. Головна тема цього року - «Псоріаз - глобальна проблема охорони здоров'я».

Цілі проведення Всесвітнього дня псоріазу:

  • розвінчати міф про те, що псоріаз є інфекційним захворюванням;
  • залучення державних установ та органів влади до вирішення проблеми;
  • надання всебічної підтримки пацієнтам та їх сім'ям;
  • надання пацієнтам інформації щодо сучасних методик лікування псоріазу;
  • сприяти проведенню шкіл псоріазу для пацієнтів та їх родичів.

З 2004 року Всесвітній день псоріазу відзначають під патронатом Міжнародної федерації асоціацій псоріазу (IFPA). Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація псоріазу» приєдналася до цієї ініціативи у 2009 році.

Псоріаз - це не тільки велика медична, але й важлива соціальна проблема, яка набуває дедалі більшої актуальності як у професійних колах, так і у суспільстві. Як і у всьому світі, українські дерматологи повинні опиратися на методи доказової медицини в лікуванні псоріазу. Дерматологічна галузь стрімко розвивається, і, всупереч існуючому конформізму, нові методики і технології знаходять своє застосування.

У світі близько  2,5-3% населення страждають на псоріаз, і є всі підстави вважати, що в Україні таких людей близько 1,5 мільйонів. Якщо додати до цієї кількості всіх рідних та близьких, які «хворіють» разом із своїми родичами з псоріазом, то кількість українців, що переймаються цією проблемою може сягнути 5 мільонів.

Про псоріаз:

Псоріаз - це хронічне неінфекційне захворювання шкіри з генетичною схильністю. За частотою захворювань псоріаз посідає друге місце після алергодерматозів у дітей і підлітків. За останні роки констатовано тенденцію до збільшення кількості дітей і підлітків з уперше зареєстрованим діагнозом псоріазу. Доволі часто перші клінічні прояви псоріазу вже можна виявити навіть у перші 3 роки життя. Як правило псоріаз періодично загострюється, і вилікувати його раз і на завжди неможливо, однак псоріаз можна контролювати, та не давати йому впливати на якість життя пацієнта.

Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій, психоемоційна дезадаптація у препубертатний і пубертатний періоди дозволяють розглядати цю медичну проблему як соціальну. Для дітей та їх батьків діагноз псоріазу часто стає справжнім вироком. Для підлітків це захворювання може стати причиною замкнутості, уникнення соціальних контактів, важких депресій. Незважаючи на значні зусилля з боку як вітчизняних, так і зарубіжних фахівців, проблема псоріазу залишається актуальною на сьогодняшній день. Для лікування псоріазу в Україні впроваджуються всі ті ж сучасні методи доказової медицини, як у Європі та Америці.