Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
04-02-2012
«Нове життя» в закарпатській медицині

Як повідомив головний медик краю, з цією метою в рамках програми «Нове життя» буде повністю реконструйовано приміщення старого пологового будинку, що на БАМі.

У Закарпатській області за рік відбувається 18300-18500 пологів, із яких близько 15000 - на рівні районних лікарень. "З усіх цих пологів близько 20 % потребують допомоги ІІІ рівня», – зазначив Роман Шніцер. Він розповів, що Ужгородський міський перинатальний центр вже давно виконує функцію обласого пологового будинку. Протее, його потужностей для забезпечення повноцінної допомоги закарпатським породілям звісно не вистачає.

«У зв'язку з цим, гостро постало питання створення Обласного перинатального центру як лікарні ІІІ рівня з відповідним оснащенням. Це надасть гарантований доступ до спеціалізованої допомоги породілям та немовлятам, покращить ефективність взаємодії акушер-гінекологів та неонатологів всіх рівнів», – розповів начальник управління охорони здоров’я.

Роман Шніцер додав, що вже до кінця березня 2012 року буде розроблена проектно-кошторисна документація, а з квітня почнеться реконструкція старого пологового будинку. «Завершитися все має у 2013 році», – заявив Роман Іванович.

В свою чергу Роман Іванович зазначив, що Ужгородський міський перинатальний центр продовжуватиме свою роботу.

У ході прес-конференції представники ЗМІ підняли питання можливих кадрових змін. В свою чергу, Роман Шніцер зізнався, що дійсно є керівники, яких слід було б поміняти, але ще стоїть питання на кого. «Я не прихильник робити зміни заради змін – сказав Роман Іванович. Однак журналісти нагадали йому і про трагічний випадок – смерть дитинки у січні 2011 року. Тоді Ужгородський пологовий будинок «прогримів» на всю Україну.

Роман Шніцер підтвердив, що кримінальна справа проти головного лікаря закладу Андрія Чабана порушена. «Поки йде поглиблене слідство, я коментувати не буду» – зазначив начальник управління.

Також журналістів цікавила тенденція, щодо пологів закарпаток за кордоном. Відповідаючи на це запитання, Роман Шніцер навів статистичні дані по Берегівському району, що межує з Угорщиною та населений переважно угорцями. За його словами, у минулому році тут народилося 989 малят, з них лише 18-20 з'явилися на світ в Угорщині. "Загалом по Закарпаттю у 2011 році 2 % від усіх пологів відбулися за межами краю", - підсумував керівник медичної галізі краю.

На завершення прес-конференції начальник управління зупинився на пологах серед неповнолітніх породіль. «Зареєстровано 11 пологів у віці до 14 років. Наймолодшій породіллі - 12 років", - інформував Роман Шніцер.