Новини проекту - Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок в Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу

<< Вернутися назад до списку новин
27-06-2019
Ефективно виявляти та лікувати туберкульоз в Закарптаті будуть завдякит Європейському гранту

Сучасне обладнання, нову лікарню – все, що необхідно для ефективного виявлення та лікування туберкульозу, отримає Закарпаття завдяки гранту, частина якого вже поступила в область.
Перший транш було розподілено під час засідання Наглядового Комітету проекту «Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок в Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу». Протокол щодо розподілу коштів між українською та польською сторонами підписали: від департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА – в.о. директора департаменту Тетяна Міцьо, від обласної клінічної лікарні ім. Ф Шопена № 1 в м.Жешув (Польща) – директор Вітольд Вишневський, від ОКТМО «Физіатрія» - генеральний директор Василь Скрип.
Модернізація протитуберкульозної служби області дозволить оперативного та більш якісно виявляти та лікувати складні патології органів дихання. Як зауважив Василь Скрип, тільки минулого року медиками закладу було проведено понад 15 тисяч рентгенобстежень, майже 6 тисяч УЗД та майже 1,5 тисячі бронхоскопій, виявлено понад 200 випадків захворювання на рак. «Озброєння» медиків сучасними діагностичними інструментами відкриє нові можливості перед лікарями фтизіатрами та пульмонологами у лікуванні низки хвороб органів дихання.

Нагадаємо, проект втілюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. На його реалізацію передбачено понад 6 млн. євро


.