Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
19-05-2018
В Ужгороді відбулась наймасовіша галузева спартакіада – медичні профспілки вивели на старт 45 команд!

Черговим оглядом спортивних досягнень медиків стала XVІІІ обласна галузева спартакіада працівників закладів охорони здоров’я та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Завдяки організаторам – департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації (директор Володимир Маркович) та обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я (голова Володимир Турок) на старт фінальних змагань у м. Ужгороді вийшла рекордна кількість учасників – 45 команд, усього близько 1300 спортсменів. Допомагала організаторам у проведенні спартакіади обласна організація ФСТ «Спартак» (голова Микола Щадей).

Усього до програми спартакіади було включено 14 видів спорту. Найбільше команд зыбрали змагання з кульової стрільбі – 37. У дартсі змагалися 30 учасників, у більярді – 28, в міні-футболі – 16 команд. У спартакіаді також взяли участь гості з Республіки Молдова – спортсмени Федерації профспілки медиків «СЕНЕТАТЯ».

За інф. С.Баранчикова

Традиційно яскравою була урочиста церемонія відкриття спартакіади. Усі команди-учасниці пройшли маршем у складі спортивної колони, яка зайняла всю бігову доріжку ужгородського стадіону «Авангард». На чолі колони разом із прапороносцями – духовий оркестр Головного управління Національної поліції у Закарпатській області. Зі своїми командами у колоні – головні лікарі та голови профспілкових організацій медичних закладів та санаторіїв ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», багато з яких самі брали участь у спартакіадних стартах. Більшість команд – в єдиній спортивній формі різних кольорів, із святковими кульками – разом з дітьми, що додавало особливого колориту цьому спортивному дійству.

Учасників спартакіади привітали голова оргкомітету спартакіади, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Володимир Маркович, голова облпрофради Володимир Фленько, голова Федерації профспілки медиків Республіки Молдова Аурел Попович.

Протягом майже усього дня на спортивних майданчиках міста Ужгорода точилася напружена спортивна боротьба спортсменів-медиків нашого краю. До суддівства на спартакіаді були залучені кращі спортивні арбітри Закарпаття на чолі з суддею Національної категорії Анатолієм Плехановим.

Усього до програми спартакіади було включено 14 видів спорту. Подаємо їх результати.

У легкоатлетичному кросі серед жінок віком до 35 років на дистанції 300 метрів першу трійку склали: Ольга Шкреба (Мукачівська ЦРЛ), Богдана Семенова (КЗ Ужгородська РЛ), Діана Ценько (Ужгородська міська лікарня), а віком понад 35 років – Людмила Данько-Товтин (Обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака), Іванна Шикула (Перечинська РЛ), Вікторія Петрус (Ужгородський міський пологовий будинок). У чоловіків віком до 40 років на дистанції 500 метрів до числа призерів увійшли Сергій Товтин (Обласна клінічна лікарня), Анатолій Жемудєдов (Мукачівська ЦРЛ), Михайло Пилип (Рахівська РЛ), а понад 40 років – Віталій Хміль (Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги), Андрій Панько (Іршавська РЛ), Михайло Шеньо (Обласний онкодиспансер). В командному заліку у цьому виді спорту перше місце зайняли спортсмени Обласної клінічної лікарні, друге – Мукачівської ЦРЛ, третє – Перечинської РЛ.

На старт змагань із сімейних стартів вийшло 14 родин медиків. Перемогла у цьому виді спорту родина Товтин з Обласної клінічної лікарні. На другому місці – сім’я Зейкан (Іршаський центр ПМСД), на третьому – родина Годьмаш (Центр ПМСД Мукачівського району).

У змаганнях з плавання у жінок віком до 35 років на 25-метровій дистанції призерами стали Віка Галабурка (Ужгородська міська дитяча лікарня), Інна Попович (Обласна інфекційна лікарня), Марина Мелеш (Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги). На цій же дистанції у жінок віком понад 35 років кращими виявилися Олександра Корольова (Обласна дитяча лікарня), Олена Сергієнко (Ужгородський міський пологовий будинок), Наталія Мовчан (Мукачівська ЦРЛ). Найкращі результати у чоловіків віком до 35 років на 50-метрівці показали Олександр Митрин (Обласна клінічна лікарня), Андріян Марина (ОКТМО «Фтизіатрія»), Богдан Форкош (Іршаський центр ПМСД), а понад 35 років – Михайло Щербак (Обласна дитяча лікарня), Богдан Колодій (Мукачівська ЦРЛ), Роман Гряділь (Хустська РЛ). У командному заліку перші три місця зайняли плавці Обласної дитячої лікарні, Мукачівської ЦРЛ та Ужгородської міської дитячої лікарні.

У кульовій стрільбі, де змагалися 34 учасники, перше місце зайняв Михайло Талабішко (Санаторій «Карпати»), друге – Олександр Бандурин (Обласний госпіталь ветеранів війни), третє – Олена Шимон (Ужгородський міський пологовий будинок).

У змаганнях з настільного тенісу трійку призерів склали: у жінок – Світлана Вишневська (Обласна клінічна лікарня), Валентина Коваленко (Обласний онкодиспансер), Вікторія Велеган (Тячівська РЛ), у чоловіків – Микола Рипкович (Свалявська РЛ), Микола Петрецький (Обласна клінічна лікарня), Олександр Тенкач (Обласний онкодиспансер).

Призери у змаганнях з шашок: у жінок – Надія Кривдик (Іршавська РЛ), Галина Віхніна (Перечинська РЛ), Василина Щобак (ОКТМО «Фтизіатрія»), у чоловіків – Михайло Рішко (Ужгородська РЛ), Йосип Ганич (Перечинська РЛ), Роман Колещук (Обласна інфекційна лікарня).

У змаганнях з шахів серед жінок найсильнішими виявилися Ніколетта Панченко (Обласна клінічна лікарня), Даріела Ростовська (Ужгородський міський центр ПМСД), Марія Філеп (ДУ Закарпатський обласний лабораторний центр).

Серед чоловіків у шахах перше місце завоював ветеран спорту, переможець і призер багатьох всеукраїнських та обласних змагань Володимир Рижонков (ДУ Закарпатський обласний лабораторний центр). У день спартакіади йому виповнилося 70 років. На урочистій церемонії відкриття відомого спортсмена-медика привітав голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Турок, який вручив йому нагороду. А іншу нагороду ветеран здобув, ставши чемпіоном спартакіади серед 17 учасників.

Друге місце у змаганнях з шахів зайняв Іван Йовжі (Виноградівська РЛ), третє – Мирослав Юрійчук (Великоберезнянська РЛ).

У гирьовому спорті у ваговій категорії до 70 кг найкращі результати показали Олександр Шимон (Обласне бюро судмедекспертизи), Володимир Форкош (Іршаський центр ПМСД), до 90 кг – Богдан Пригара (Хустська РЛ), Іван Демчик (Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги), Іван Матіко (Ужгородський міський пологовий будинок), понад 90 кг – Олександр Яртим (ОКТМО «Фтизіатрія»), Василь Діус (Мукачівська ЦРЛ), Михайло Шеньо (Обласний онкодиспансер).

Змагання з армспорту принесли такі результати: у ваговій категорії до 70 кг. переміг Олександр Шимон (Обласне бюро судмедекспертизи), в категорії до 90 кг призерами стали Юрій Маркульчак (Рахівська РЛ), Василь Макусі (Обласний онкодиспансер), Андріян Марина (ОКТМО «Фтизіатрія»), понад 90 кг – Петро Плеша (Обласна дитяча лікарня), Андрій Мимренко (Обласна стоматполіклініка), Іван Фельцан (Іршавський центр ПМСД).

Цікаво проходили змагання з волейболу. У жінок перше місце зайняли спортсменки ТОВ «Сузір’я» – санаторію «Квітка Полонини», друге – Рахівської РЛ, третє – ОКТМО «Фтизіатрія». Успішно виступили у змаганнях волейболістки-медики Республіки Молдова, які брали участь у турнірі поза конкурсом. Серед чоловічих команд трійку призерів склали команди санаторію «Сонячне Закарпаття», Обласної клінічної лікарні та Обласної стоматполіклініки.

У змаганнях з дартсу серед 30 учасників перше місце зайняв Орест Русановський (ОКТМО «Фтизіатрія»), друге – Олена Мушак (Ужгородська міська дитяча лікарня), третє – Мар’яна Гандера (ДУ НПМЦ «Реабілітація»).

Призери змагань у міні-футболі – спортсмени ОКТМО «Фтизіатрія», Мукачівської ЦРЛ та Центру ПМСД Мукачівського району.

У змаганнях з більярду, де змагалися 22 учасники, переміг Михайло Головчак (Обласна клінічна лікарня), а призерами стали Віктор Данкулич (Центр ПМСД Мукачівського району) та головний лікар санаторію «Карпати» Іван Кошеля.

Завершилася спартакіада медиків надемоційними видовищними змаганнями  – перетягуванням канату. У двобої за перше місце спортсмени Обласної стоматполіклініки були сильнішими від команди Ужгородського міського пологового будинку. Третє місце виборола команда санаторію «Карпати», яка перемогла спортсменів Центру ПМСД Мукачівського району.

Нагороди організаторів спартакіади переможцям змагань у окремих видах та в індивідуальному заліку вручили голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, голова оргкомітету Володимир Турок, заступник голови облорганізації профспілки Тіберій Лукач, голова обласної організації ФСТ «Спартак» Микола Щадей, головний суддя спартакіади Анатолій Плеханов, інші члени оргкомітету.

За підсумками усіх видів спартакіади, перше загальнокомандне місце зайняла команда Обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака (головний лікар Юрій Яцина, голова первинної профспілкової організації Валентина Недашковська), які завоювали на спартакіаді 7 призових місць. На другому місці – спортсмени ОКТМО «Фтизіатрія» (генеральний директор Василь Скрип, голова первинної профспілкової організації Олександра Щербанич), в активі яких – 6 призових місць, на третьому – Мукачівської ЦРЛ (начальник відділу охорони здоров’я Мукачівської міської ради Любов Мандзич, головний лікар Мукачівської ЦРЛ Наталія Гарцеванишвілі, голова профспілки Ігор Чулей) – 4 призових місця. До шістки кращих команд в загальнокомандному заліку також увійшли спортсмени Обласного онкодиспансеру, Обласної стоматполіклініки та санаторію «Карпати».