Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
03-11-2017
В Порошково через підйом захворюваності на гепатит А продовжено канікули у школі

З вересня 2017 року в с.Порошково  Перечинського району реєструється  захворюваність на гострий вірусний гепатит  А.

Медичні працівники спільно з епідеміологами при підтримці органів місцевого самоврядування активно працюють по кожному випадку захворювання: проводиться епідеміологічне обстеження осередків та повний комплекс протиепідемічних, дезінфекційних та профілактичних заходів.  Встановлений контактно-побутовий шлях передачі інфекції.

З метою раннього виявлення  хворих на гепатит А, лабораторно обстежуються контактні із хворими особи,  для переривання шляхів передачі інфекції організована поточна та заключна дезінфекції по місцю проживання та навчання хворих.

За словами заввідділу епідеміологічного нагляду (спостереження)    та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторії ТИМЧИК з профілактичною метою, за кошти обласного бюджету закуплена вакцина проти гепатиту А та проведено щеплення 188 особам. Органи місцевого самоврядування, медичні працівники та епідеміологи району провели засідання комісії ТЕБ та НС, на якому обговорили ситуацію в с.Порошково та, з метою попередження поширення вірусного гепатиту А серед школярів,  прийняли  рішення про продовження канікулярного періоду в Порошківській ЗОШ І-ІІІ ст. до 17.11.2017 року, що є ефективним методом переривання механізму передачі інфекції.

Як повідомив завідувач інфекційного відділення для дітей Закарпатської  обласної клінічної лікарні Маріан МАЛЬЧИЦЬКИЙ на 03.11.2017 року з діагнозом гострий вірусний гепатит А знаходиться семеро пацієнтів із с. Порошково – шестеро дітей та один дорослий. Стан всіх пацієнтів задовільний.

Востаннє ускладнення епідемічної ситуації з гострого вірусного гепатиту А в с.Порошково  реєструвалася  2007 року.

Захворюваності на гострий гепатит А  в нашому регіоні притаманна осінньо - зимова сезонність з початком підйому у жовтні та закінченням у січні. Загалом, в області за підсумками 9 місяців 2017 року спостерігаємо поступове зниження інтенсивних показників на 19% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В групі ризику щодо захворювання на гострий вірусний гепатит А  вікова група 5-14 років (65% хворих дітей).

 

 

 

 

 

 

Довідково:

 

  Що ж потрібно знати про гострий вірусний гепатит А?

         Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що характеризується переважним ураженням печінки, пожовтінням шкірних покривів  та інтоксикацією організму.

Як можна заразитися вірусом гепатиту А?

         Джерелом захворювання є хвора людина, найчастіше із безсимптомними, безжовтяничними та атиповими формами гепатиту А, які переважно зустрічаються у дітей. Інкубаційний період триває від 15 до 50 днів, в середньому 25-30 днів. 

         Вірус може передаватися через брудні руки при тісному спілкуванні від людини до людини (особливо серед дітей у дошкільних закладах, шкільних колективах), забруднену вірусом воду, їжу, що не пройшла достатню термічну обробку, ягоди, фрукти та овочі, вимиті в забрудненій вірусом воді.

Коли хворий стає заразним?

         Хворий починає виділяти вірус у зовнішнє середовище з фекаліями через 2-3 тижні після інфікування. Пік вірусовиділення відмічається за 7-12 днів до появи перших клінічних проявів. Після появи жовтяниці виділення вірусу гепатиту А з фекаліями різко знижується і хворий не становить особливої небезпеки для оточуючих.

Що потрібно знати, щоб попередити інфікування вірусом гепатиту А?

         Обов’язково мити руки з милом після кожного відвідування туалету та перед кожним прийомом їжі. Особливо важливо привити такі гігієнічні навички дітям, які є найбільш сприйнятливими до інфекції. Необхідно прослідкувати щоб у дитини в школі завжди були вологі серветки для очищення рук та індивідуальна ємність для питної води. Рекомендовано пити воду гарантованої якості: бутильовану або кип’ячену.  При використанні води із  колодязя або артезіанської води для пиття необхідно переконатися, що дані джерела водопостачання пройшли необхідну дезінфекційну обробку. Вживати тільки добре вимиті овочі та фрукти.  Проте, найбільш реальним засобом профілактики вірусного гепатиту А є вакцинація дорослих та дітей, що може забезпечити імунологічний захист на 20 років.

Що робити, якщо хтось із сім'ї захворів на гострий вірусний гепатит А?

         При появі перших ознак захворювання звернутися до лікаря. У приміщеннях, де перебували хворі, необхідно провести вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів. Найголовніше – обов’язково пройти обстеження на виявлення маркерів вірусного гепатиту А у крові! Особливо це актуально при виникненні захворювання у школі або в садочку, де  перебуває ваша дитина, бо тільки так можна виявити хворого до появи  жовтяниці. Це дозволить захистити Вас та вашу родину від гепатиту А та зупинить його подальше поширення.