Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
15-11-2016
Анонс

У четвер, 17 листопада, об  11.00 в прес-центрі обласного Центру здоров’я  (Ужгород, пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція  присвячена Міжнародному дню  відмови від куріння.

Представники ЗМІ зможуть під час прес-конференції отримати відповіді на низку питань:  яку небезпеку для самого курця і для оточуючих несе паління, як можна кинути палити, які методики у боротьбі з курінням є найбільш ефективними та інш.

Учасники прес-конференції:

Колесник Павло Олегович -  директор навчально-наукового тренінгового центру сімейної медицини, кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії та сімейної медицини ФПО УжНУ; 

 

Мендел  Валентина Василівна - голова методичного об’єднання вчителів основ здоров’я;

 

Ганчин Людмила Данилівна - лікар-методист  обласного Центру здоров’я

 

Довідково:

 

За даними досліджень, 68% дорослих українців хотіли б позбутися тютюнової залежності, 40,5% курців пробували кинути курити, однак лише 6,7% змогли це зробити[1].

 

Щорічно кожний 3-й четвер листопада в Україні як і в більшості країн світу, відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Він був започаткований Американським онкологічним товариством у 1977 році,  оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Мета цього заходу - сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнокуріння та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Поява цього свята здоров'я цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо даної проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця викликані курінням людини.