Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
07-09-2016
Анонс. Прес-конференція до Всесвітнього дня запобігання самогубствам

У четвер, 8 вересня об 11.00 в прес-центрі Обласного Центру здоров’я (пл. Театральна, 6) відбудеться прес-конференція присвячена Всесвітньому дню запобігання самогубствам. 

Учасники прес-конференції :

Магдалина КУЗЬМИК –  обласний позаштатний психотерапевт Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

о. Владислав ІГНАТИШИН  - священик, протоієрей УГКЦ

З  11.30 на пл.Театральній студенти Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торгівельно-економічного університету будуть роздавати інформаційні матеріали з метою привернення уваги громадськості до цього соціального явища.

Довідково:

10 вересня щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам, який був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.

 Самогубство в сучасному світі є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. За даними міжнародних організацій, половина всіх насильницьких смертей припадає на випадки суїциду. Щорічно на такий трагічний крок зважується близько мільйона людей в усьому світі.

Поради фахівця-психотерапевта:

Самогубство – це слабість, капітуляція, воно ніколи не може бути виправданим, навіть тоді, коли людина втратила все – кохання, здоров’я, віру в себе, сенс життя.

Основними чинниками, які сприяють зростанню самогубств є: ослаблення соціальної інтеграції і соціальних зв’язків, зниження ролі традиційних релігій з одночасним збільшенням кількості різного роду культів і сект, зростання упорядкованості при одночасному зростанні побутових стресів, підвищення відсотку літніх людей в загальній чисельності населення, посилення урбанізації, нестабільна економічна та політична ситуація в супільстві.

Основними мотивами суїцидальної поведінки серед молоді є переживання образи, самотності; неможливість бути зрозумілим; реальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання, ревнощі; переживання, пов’язані із смертю одного з батьків, розлучення батьків; почуття провини, сорому, образи, незадоволеності собою; страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням; страх перед покаранням; любовні невдачі, сексуальні ексцеси, небажана вагітність; почуття помсти, погроз, шантажу; бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття.
 
Фахівці рекомендують людей, які проявляють суїцидальну поведінку, не намагатися втішати  загальними словами типу “Ну, усе не так погано”, “Вам стане краще”. Дайте людині можливість висловитися. Ставте запитання й уважно слухайте. Не бійтесь говорити про це – більшість людей відчувають незручність, кажучи про самогубство, і це виявляється в запереченні або уникненні цієї теми. Бесіди не можуть спровокувати самогубства, тоді як уникнення цієї теми збільшує тривожність, підозрілість.
 
Таким людям потрібна кваліфікована допомога, основним методом допомоги є спілкування з фахівцем, який шляхом віднайдення основної причини кризової ситуації, зорієнтує сили на вихід зі становища, головними серед яких мають бути любов до людини, чесність з нею, компроміс та відвертість. Тому, якщо ви помічаєте у знайомого, колеги, співробітника стан емоційної нестабільності не будьте байдужими, порадьте звернутися до психолога.