Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
09-08-2016
Відбулася селекторна нарада з питань забезпечення лікарськими засобами та вакцинами населення України

Сьогодні під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я України  Уляни Супрун відбулась відеоселекторна нарада с керівниками регіональних департаментів (управлінь) охорони здоров’я.   Обговорювались питання забезпечення лікарськими засобами та вакцинами населення України.  Ситуацію із закупівлями, поставками лікарських препаратів в регіони та їх залишками  проаналізувала Анжела Купліванчук – в.о. директора Департаменту економіки і фінансової політики.  Про ситуацію з вакцинами доповів заступник начальника управління – начальник відділу програм та проектів Управління громадського здоров’я Сергій Платов.

Також було заслухано представників кожної області України.   В.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ї ОДА Тетяна Міціьо зауважила, що проблеми із поставками вакцин в регіони спільні для всіх. Окремо зупинившись на медикаментозному забезпеченні пацієнтів з орфанними (рідкісними) захворюваннями.    

Щодо забезпечення вакцинами за кошти Державного бюджету, то станом на 1.08.2016 Закарпатська область цьогоріч отримала 36 760 доз імунобіологічних препаратів, що складає  5,5 відсотків від потреби регіону на 2016 рік.

Серед цих вакцин:

  • 15 800 доз (26,2 % від потреби) багатокомпонентної вакцини «Пентаксим»  - використовується для профілактики дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та Хіб-інфекції);
  • 8200 доз (15,03% від потреби)комбінованої вакцини «Пріорікс» (КПК) - використовується для вакцинації дітей в 1 рік та ревакцинації у 6 років з метою профілактики кору, епідпаротиту, краснухи);
  • 3990 доз (3,55% від потреби) вакцини для профілактики гепатиту В;
  • 7500 доз (44,3% від потреби) вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b
  • 1270 доз (100 % від потреби) антирабічної вакцини «Рабіпур».

Переважна більшість вакцин в область поки не надходила.

 Під час наради обговорювалося  питання негайного вирішення проблем із поставкою вакцини БЦЖ та АДП-М. Як запевнила  в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у найближчі тижні це питання повинно бути вирішено.   

    Нагадаємо, що вчора, 8 серпня,  Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів».  Прийняття цієї постанови дозволить спростити державну реєстрацію лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Європейського Союзу та скоротить до 10 днів термін прийняття рішення про реєстрацію лікарського засобу або про відмову в такій реєстрації.