Новини

Субпроект „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області”
<< Вернутися назад до списку новин
01-08-2016
Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно у 120 країнах світу з 1 до 7серпня  під егідою Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування (WABA) у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Метою  тижня є захист і підтримка грудного вигодовування. Мета акції  донести інформацію про переваги  грудного вигодовування, привернути увагу до заходів по захисту, заохоченню та підтримці грудного вигодовування, як методу досягнення Цілей  тисячоліття у  боротьбі зі смертністю та захворюваністю новонароджених.

     У 1995 році Україна приєдналася до Міжнародного співробітництва з питань підтримки, охорони успішного та тривалого природного вигодовування немовлят.

Тема тижня підтримки грудного вигодовування 2016 року   «Грудне вигодовування і робота – це можливо!»   

     Всесвітньою організацією охорони здоров’я, дитячим фондом ООН «ЮНІСЕФ» розроблено 12 принципів грудного вигодовування.

    1. Наявність письмового документу з викладенням політики щодо підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родини.

2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо впровадження політики підтримки грудного вигодовування.

3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до пологів. Інформування та навчання вагітних матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.

4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.

5. Навчання вагітних жінок матерів та членів їх родини як годування грудьми, та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі, якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.

6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків , зумовлених медичними або соціальними показами і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.

7. Забезпечення цілодобово спільного перебування матері і дитини та участі членів родини у здійсненні догляду за дитиною.

8. Заохочення грудного вигодовування на  вимогу дитини за відсутністю медичних протипоказів.

9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні сосок та інших засобів, які імітують материнські груди.

10. Створення груп підтримки грудного вигодовування .

11. Дотримання Міжнародного зведення правил збуту замінників грудного молока.

12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах) Вільне відвідування породіллі у відділенні спільного перебування матері і дитини.