Обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій „Малятко”

<< Вернутися назад до списку закладів
Головна
Керівники закладу
Історія
Громадянам
Структура
Контакти
Фото галерея
Санаторій МаляткоНа території Закарпатської області єдиним на даний час спеціалізованим лікувально-оздоровчим закладом, який забезпечує комплексне проведення реабілітаційних заходів дітям дошкільного віку (2–6 років) та молодшого шкільного віку в літній період з неспецифічною бронхо-легеневою патологією, є обласний спеціалізований пульмонологічний санаторій “Малятко” на 80 ліжок. За 2001 – 2004 роки в санаторію було проліковано 2365 дітей.
Санаторій „Малятко” є лікувально-оздоровчим закладом для проведення реабілітаційних заходів дітям з рецидивуючими бронхітами в фазі ремісії, реконвалесцентам пневмонії, з хронічними бронхітами поза загостренням, з бронхіальною астмою та іншими проявами респіраторних алергозів, а також дітям з пониженою опірністю організму до захворювань верхніх дихальних шляхів ( диспансерна група–ЧТХ). Дітям санаторію надається вузько-спеціалізована та консультативна допомога. З метою виявлення та санації хронічних вогнищ інфекцій всі діти в період обстеження оглядаються суміжними фахівцями – отоларінгологом та стоматологом. В розробці індивідуального та найбільш правильного комплексу лікувально-оздоровчих заходів беруть участь лікар- фізіотерапевт та реабілітолог. Загальними протипоказами до направлення дітей в санаторій є усі хвороби в гострому періоді, перенесені інфекційні хвороби до закінчення терміну ізоляції, бацилоносіння, активні форми туберкульозу, хвороби серцево-судинної системи з недостатністю кровообігу вище І ступеня, діти з епілепсією, психоневрозами, розумовою відсталістю, які потребують індивідуальних умов догляду та лікування.
Основним принципом реабілітації в санаторії є індивідуальний підхід до хворої дитини з урахуванням клінічної фази захворювання на даний момент, об’єму отриманого попереднього лікування, індивідуальних психо-соматичних особливостей дитини. Велика увага в санаторії звертається на навчально - виховні моменти. Вони проводяться і розглядаються як особливий терапевтичний фактор, який покращує емоційний стан дитини і тим самим підсилює ефективність санаторного лікування. Педагоги працюють в тісному контакті з медперсоналом. На фоні санаторного режиму педколектив організовує дітям веселе і цікаве життя, святкування видатних дат, проведення самодіяльних виступів.
В 2003 році було заключено угоду про співпрацю між санаторієм та НДІ ПАГ АМН України з метою отримання закладом сучасної методичної та практичної допомоги в питаннях реабілітації дітей з бронхо - легеневою патологією.