Закарпатський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер

<< Вернутися назад до списку закладів
Головна
Керівники закладу
Історія
Громадянам
Структура
Контакти
Фото галерея
ОЛФД є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом для медичного забезпечення високих спортивних досягнень, дитячо-юнацького, аматорського спорту, оздоровчої фізичної культури, а також організації та проведення відновлювальних лікувальних заходів спортсменам, забезпечення спортивно-масових заходів, є організаційно-методичним центром керівництва службою спортивної медицини та лікувальної фізкультури в лікувальних закладах області. 

Загальні правові, соціальні, економічні і організаційні основи Лікарсько-фізкультурної служби нормовані статтею 39.Спортивна медицина (лікарський контроль) Закону України „Про фізичну культуру та спорт” від 10 лютого 2000 року №1453-ІІІ та наказ МОЗ України від 31.12.92р. №211 „Про удосконалення лікарсько-фізкультурної служби”. Керівництво ОЛФД та контроль за його діяльністю здійснюється обласним управлінням охорони здоров’я та Українським центром спортивної медицини. Загальне керівництво здійснює Міністерство охорони здоров’я України.

Діяльність ОЛФД здійснює у відповідності з Статутом ОЛФД, “Положенням про ОЛФД”, “Положенням про лікарсько-фізкультурну службу”, діючим законодавством України та директивними вказівками управління охорони здоров’я. Штатний розпис насьогодні налічує 21,25 штатних одиниць, з них лікарські 7,0 посад, середнього медперсоналу – 9,25 посад. Відсоток атестованих, з числа що підлягають атестації: лікарів – 100%, середній медперсонал – 100%

На сьогоднішній день на диспансерному нагляді в обласному лікарсько-фізкультурному диспансеру перебувають 5992 осіб, що займаються фізичною культурою та спортом.

Перспективи розвитку на 2011-2015 рік

Наступні роки – час реалізації амбітних планів України щодо проведення спортивно-масових заходів найвищого європейського та світового спортивного рівня. У ході підготовки проведення цих заходів лікарсько-фізкультурна служба України зазнає основоположних реформ щодо діяльності за світовими стандартами.

Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер під керівництвом обласного управління охорони здоров’я бере активну участь у напрацюванні пропозицій про реформування служби, сучасних стандартів (протоколів) щодо диспансеризації та медичного забезпечення спорту. На сьогодні готується постанова Кабінету Міністрів України про службу спортивної медицини та інші регламентуючі акти.

Наступні роки - час який вимагатиме швидких, як інфраструктурних реформ, так і матеріально-технічного забезпечення закладів спортивної медицини, фахової підготовки медперсоналу та забезпечення діяльності у відповідності з стандартизованими вимогами. Запровадження, дотримання стандартів діяльності по службі, що розробляються в Україні, - передумова досягнення належного рівня медичного забезпечення спорту та фізичної культури, успішного проведення спортивно-масових заходів світового спортивного рівня та здобутків наших спортсменів.